۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۲
کد خبر: 83250828
۰ نفر
كشف سلاح های پیشرفته كشور های غربی در سوریه

دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از كشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن كشورهای غربی در شمال استان حمص واقع در مركز این كشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از سانا، در بین این سلاح ها موشك های دوش پرتاب، سلاح های متوسط و تهاجمی، سلاح های مخصوص تك تیراندازها و تجهیزات ماهواره ای وجود دارد كه پیشتر تروریست ها از آن علیه ارتش سوریه استفاده می كردند.
هفته گذشته نیز در استان درعا واقع در جنوب سوریه، مقادیر قابل توجهی از سلاح ساخت رژیم صهیونیستی و آمریكا در یكی از انبار مهمات باقیمانده از تروریست ها كشف شد.
ارتش سوریه بهار 1397 سه استان جنوبی این كشور از جمله درعا را از وجود تروریست ها پاكسازی كرد.
در همین حال و بر اساس اعلام سانا، تروریست ها امروز قصد داشتند از منطقه كاهش تنش در جنوب ادلب به سمت مناطق امن در شمال استان حما و روستای لحایا در این استان نفوذ كنند كه با پاسخ قاطع ارتش سوریه، مجبور شدند با برجای گذاشتن تلفات و از دست دادن تجهیزات، به مواضع خود بازگردند.
یگان های ارتش سوریه همچنین امروز مخفیگاه های تروریست ها در روستای جسر بیت الرأس در منطقه دشت الغاب در ریف شمالی غربی حما را شناسایی و منهدم كردند كه در جریان آن نیز تعدادی از تروریست ها به هلاكت رسیدند.
عصر امروز نیز تروریست ها به دنبال شكست از ارتش سوریه، اقدام به شلیك خمپاره به سمت منازل مسكونی مردم در شهرك شطحه در ریف شمالی حما كردند كه در جریان آن خساراتی به منازل مردم وارد شد.
سوریه از 8 سال پیش شاهد بحران ناشی از حمایت برخی كشورهای غربی و عربی از تروریست هاست كه موجب از بین رفتن زیرساخت های بسیاری از مناطق این كشور شده اند.
اكنون ارتش سوریه بر 80 درصد مناطق تحت اشغال تروریست ها اشراف یافته و 20 درصد باقیمانده نیز در مناطق شمال غرب شامل ادلب و بخش هایی از حلب و شمال شرق شامل برخی مناطق كردنشین می شود.
شبس**خاورم**1436**1504