۱ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۵
کد خبر: 83250806
۰ نفر
ایتالیایی ها علیه مافیا  تظاهرات كردند

رم - ایرنا- ایتالیایی ها علیه مافیا و سازمان های جنایی كه در سراسر این كشور رخنه كرده اند، وارد میدان شده و تظاهرات كردند.

به گزارش ایرنا، ده ها هزار نفر روز پنجشنبه به مناسبت بیست و چهارمین سالروز یادبود قربانیان مافیا در شهر پادوا در شمال این كشور راه پیمایی كردند. خانواده های قربانیان مافیا در صف اول این راه پیمایی با حمل تصاویرعزیزان خود حضور داشتند. در این راه پیمایی اسامی یك هزار و 111 قربانی ناشی از جنایات مافیا قرائت شد.
در این تظاهرات همچنین مقامات محلی و شمار زیادی از جوانان ایتالیایی حضور داشتند. انجمن 'لیبرا' برگزار كننده این تظاهرات با اشاره به اینكه 50 هزار نفر در این راه پیمایی شركت كرده اند اعلام كرد: در این روزها حدود یك میلیون نفر در ایتالیا ، اروپا، افریقا و امریكای لاتین علیه مافیا در بیش از چهارهزار كلیسا، انجمن ، مدرسه، دانشگاه، زندان و دفاتر دولتی به یاد قربانیان بیگناه مافیا بسیج شدند.
مافیا انجمن مخفی خلافكاران جزیره سیسیل در جنوب ایتالیا بود كه در اواسط قرن 19 میلادی به دلیل بی اعتمادی جامعه به حكومت و وابستگی مردم به افراد قدرتمند محلی شكل گرفت. در ایتالیا چهار گروه مافیایی به نام های 'كوزا نوستراˈ در سیسیل، ˈكاموراˈ در ناپل، ˈاندرانگتاˈ در منطقه كالابریا و ˈساكرا كورونا یونیتاˈ در استان پولیا فعالیت می كنند .
تجار و كسبه ایتالیایی، از مغازه ها تا رستوران ها، بازارهای روز و از دست فروشان تا هتل ها، همواره قربانی باجگیری های مافیا هستند و بحران اقتصادی نیز فرصت های تازه ای را فراروی مافیا برای پولسازی فراهم كرده است.
فعالیت های تجاری در ایتالیا روزانه شاهد یك هزار و 300 مورد جرم گروه های جنایی مافیا است. حدود یك میلیون تاجر و كسبه در این كشور مورد باجگیری های مافیایی قرار دارند.
گروه های جنایی مافیا 60 میلیارد یورو در سال از طریق قاچاق مواد مخدر، 870 میلیون یورو از قاچاق انسان، پنج میلیارد و 800 میلیون یورو از قاچاق اسلحه و یك میلیارد و 200 میلیون یورو از قاچاق اجناس كسب می كند و از طریق سرقت، دزدی و كلاهبرداری نیز یك میلیارد یورو درآمد دارند. شمار قربانیان مافیا نیز در ایتالیا به بیش از پنج هزار نفر می رسد كه در میان آنها حتی كودكان نیز وجود دارند.
اروپام**461**شبس**1613

سرخط اخبار جهان