واعظی: بهبود وضعیت معیشتی مردم از اولویت های جدی دولت است

رشت- ایرنا- رئیس دفتر رئیس جمهوری رسیدگی گفت : بهبود وضع معیشتی مردم از دغدغه‌های مهم و از اولویت های جدی برنامه های دولت است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولان رشت در جمع خبرنگاران گیلان با تاكید بر اینكه نان آور خانواده، آخر ماه نباید برای تامین هزینه خانه كم داشته باشد ، اظهار داشت : بنا داریم با اولویت جدی ، روی وضعیت دخل و خرج مردم تمركز كنیم .
وی با تاكید بر لزوم توقف این روند كه بعد از تحریم شروع شد افزود: طی یك ماه گذشته گام‌های خوبی در این راستا برداشته شده كه بایستی این سیاست تداوم یابد.
وی با بیان اینكه ماشین توسعه كشور نباید متوقف شود ، خاطرنشان كرد: همان طور كه طی پنج سال گذشته با وجود دشواری ها ، ساخت و سازها ادامه داشته و پروژه‌های متعددی افتتاح شده ، نباید اجازه دهیم تحریم ها جلوی توسعه را بگیرد و باید برای تداوم آن اهتمام داشته باشیم.
واعظی به سفر های رئیس جمهوری در هفته های پایانی سال اشاره و تصریح كرد: رئیس جمهوری نیمه اسفندماه سفر بسیار خوبی به گیلان داشت كه از سوی ایشان از استقبال مردم خونگرم و مهمان نواز این استان و استقبال گرم شان در لاهیجان قدردانی می كنم.
وی همچنین با قدردانی از استاندار ، مسئولان و وزیران خاطرنشان كرد : برنامه ریزی خوبی برای این سفر از سه ماه قبل انجام شد كه در همین راستا، جلسات متعددی در گیلان و تهران برگزار و در این جلسات دو كار انجام شد ، سفر اول رئیس جمهوری به استان پیگیری شد كه همه پروژه‌ها به خوبی پیش برود و رقم خوبی را برای همان سفر اول تخصیص داده بودند كه پیشرفت‌های خوبی داشت.
واعظی ادامه داد: همچنین علاوه بر اختصاص بودجه برای پروژه های ملی و استانی مختلف، مردم استان نیز مطالباتی داشتند كه در سفر رئیس جمهوری اعتبار خوبی برای تحقق مطالبات آنان در نظر گرفته شد .
وی خاطرنشان كرد :امیدواریم تا دو سال آینده بتوانیم گام‌های مثبتی را برای پیشرفت و یا اتمام این پروژه ها برداریم.
وی به راه اندازی قطار رشت- تهران اشاره و بیان كرد :همچنین برای باقیمانده آزادراه رشت - قزوین كه موجب ترافیك در اوج ورود مسافر می شد اعتبار بسیارخوبی اختصاص داده شد.
واعظی به سفر رئیس جمهوری به عراق بلافاصله بعد از سفر به گیلان اشاره و بیان كرد : این سفر رئیس جمهوری بسیار موفق و فوق العاده خوب و دارای دستاوردهای فراوانی بود.
وی سفر رئیس جمهوری به عراق را برای روابط دو جانبه یك تحول دانست و تصریح كرد :اكنون حجم روابط ما با عراق 12 میلیارد دلار است كه هدف گذاری شده این میزان به 20 میلیارد دلار افزایش یابد.
واعظی به همراهی تعداد زیادی تاجران ،صنعتگران و كارآفرینان بخش خصوصی در این سفر با رئیس جمهوری نیز اشاره و تصریح كرد: برای آنان نیز فرصت خوبی فراهم شد ؛ ضمن اینكه توافقات بسیار خوبی نیز انجام شد و این مهم می تواند یك تحول باشد.
وی همچنین با اشاره به سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر و افتتاح 4 بخش پالایشگاهی گفت: 11 میلیارد دلار فقط هزینه این چهار فاز بود كه انجام شد .
وی با بیان اینكه سال مان را خیلی خوب به پایان رساندیم، اظهار امیدواری كرد كه سال 98 برای مردم كه با مشكلات معیشتی و گرانی مواجه بودند سال خوبی باشد .
وی گفت : فشار روی مردم ما به ویژه حقوق بگیران ثابت، و طبقه متوسط به پایین وجود دارد كه در همین راستا دولت اقداماتی را انجام داده است.
واعظی افزایش قابل توجه حقوق كارمندان دولت، بازنشستگان و كارگران را از جمله اقدامات در جهت بهبود وضعیت معیشتی این اقشار عنوان و خاطرنشان كرد: اهتمام داریم علاوه بر موضوع یاد شده با بسته های جبرانی به وضعیت معیشتی آنها نیز كمك كنیم.
وی گفت:اعتقاد داریم اگر وضعیت مالی دولت بهتر بود، بایستی بیشتر به حقوق ، حقوق بگیران ثابت اضافه می كردیم.
وی دربخش دیگری از سخنانش به حضور خود درجمع سالمندان و معلولان اشاره و بیان كرد: احساس خیلی خوبی از حضور در بین جمعی از كسانی كه یا نیازمند خدمت یا خدمت رسان هستند،دارم .
وی با تاكید بر ضرورت توجه بیشتر به این اقشار از سوی مردم گفت: بایستی این امر به یك فرهنگ تبدیل شود و با اینگونه اعمال خودسازی داشته باشیم .
رئیس دفتر رئیس جمهوری صبح امروز همچنین با حضور در گلزار شهدای رشت به مقام شامخ شهدا ادای احترام كرد.
7296 / 6030