خودباوری زمینه ساز رونق تولید است

بیرجند - ایرنا - قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مردم ولایتمدار ایران همواره با خودباوری زمینه ساز توسعه و پیشرفت كشور شده اند و پیام نوروزی رهبری در اهمیت «رونق تولید» نیازمند تقویت این مهم در جامعه است.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینكه تكیه به خود تنها راه پیشرفت در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی است، افزود: مدیریت امروز ایران اسلامی ضمن تكیه به خود و خودباوری، امانتداری است كه باید به آن توجه شود.
وی ادامه داد: مسئولان نظام باید به جوانان میدان دهند تا این خودباوری به وجود آید و از امانتی كه مردم به آنها واگذار كرده اند به خوبی حراست كنند.
حجت الاسلام نوفرستی با بیان این سخن از امام علی(ع) كه فرمودند« مسئولیت طعمه نیست بلكه امانت است » تصریح كرد: مردم هم در كنار مسئولان و یاریگر آنها باشند تا این همراهی و هم افزایی موجب تقویت چشم انداز هایی شود كه همواره مورد تاكید امام و رهبری بوده است.
وی بصیرت افزایی را از دیگر راه های رسیدن به خودباوری و رونق در عرصه های اقتصادی بیان كرد و گفت: بصیرت و معرفت مردم و مسئولان سد عظیمی در مقابل دست اندازی استكبار جهانی و پیاده نظام های آنها در داخل كشور است.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: خودباوری و بصیرت افزایی مردم و مسئولان امروز نتیجه ساز توفیقات زیادی در بخش های علمی، قدرت موشكی، سلول های بنیادین و هسته ای شده است كه به طور حتم با تقویت این مهم در همه عرصه ها خواهیم درخشید.
وی تاكید كرد: امروز طبق پیش بینی های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، صدور انقلاب اسلامی لرزه بر اندام استكبار جهانی انداخته و انقلاب اسلامی در قلب كشور های غربی مشهود است.
حجت الاسلام نوفرستی در ادامه تصریح كرد: امیدواریم هم افزایی مردم و مسئولان زمینه ساز خودباوری جوانان و نوجوانان بیش از پیش شود و رونق تولید نتایج مثبتی را بر معیشت مردم حاصل كند.
رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال 1398 به عنوان سال «رونق تولید» تاكید كردند كه راه حل مشكل معیشت مردم، رونق تولید است.
3215 * 6054