استاندار: سال 98 با انتقال آب خزر توسعه سمنان شتاب مي گيرد

سمنان- ايرنا- استاندار سمنان گفت: انتقال آب خزر به فلات مركزي و اجراي طرح هاي تامين آب از منابع مختلف به شهرستان هاي استان، توسعه سمنان را شتاب مي دهد.

به گزارش ايرنا، عليرضا آشناگر روز پنجشنبه در پيام نوروزي افزود: با تامين آب از درياي خزر به فلات مركزي و استان سمنان و بهره برداري از سد نمرود براي تامين آب گرمسار و ايوانكي و همچنين تامين آب سرخه و شاهرود، طرح هاي قابل توجه براي توسعه اقتصادي در استان اجرايي مي شود.
وي خاطرنشان كرد: يكي از خبرهاي خوشي كه دكتر روحاني در سفر به استان سمنان دادند و با راي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تصويب شد، انتقال آب خزر به فلات مركزي كشور و استان سمنان بود و در سال هاي آينده شاهد اجراي آن خواهيم بود و تامين آب به توسعه استان شتاب مي دهد.


** افق روشني در پيش روي ملت ايران است
استاندار سمنان گفت: سالي كه گذشت ملت ايران با بدعهدي و خصومت آمريكا مواجه شد و هيجان هاي ارزي و افزايش قيمت ها زندگي را اندكي به كام مردم تلخ كرد.
وي خاطرنشان كرد: اما اين مردم، آمريكا را به طور حتم از اقدام هاي خصمانه اش پشيمان مي كنند و تاكنون مقاومتي كه مردم نشان دادند از برآوردهاي آمريكا بيشتر بود و اين گردنه هاي سخت با مقاومت مردم پشت سر گذاشته شد.
آشناگر ادامه داد: افق روشني در پيش روي ملت ايران است و اميدواريم به طور حتم رونق و آباداني نصيب مردم ملت ايران شود.

** سفر رئيس جمهوري به سمنان منشا خير و بركت بود
وي تصريح كرد: با وجود منابع محدود اعتباري در سال 97 شاهد اقدام هاي خوبي از سوي دولت بوديم و سفر رئيس جمهوري به استان سمنان در سال 97 منشا خير و بركت بود.
آشناگر اضافه كرد: با سفر رئيس جمهوري به استان سمتان و شهرهاي مختلف استان هم اعتبارهاي سفر قبل جذب شد و هم اعتبارهاي خوبي براي توسعه استان اختصاص يافت.
استاندار سمنان گفت: در سال گذشته 578 طرح در هفته دولت با اعتبار سه هزار و 733 ميليارد ريال افتتاح شد و در دهه فجر هم 620 طرح با 2 هزار و 760 ميليارد ريال بهره برداري شد.

** تحقق 68 درصدي تسهيلات رونق توليد در سمنان
استاندار سمنان گفت: ميزان تسهيلاتي كه براي رونق توليد در استان در نظر گرفته شده بود 12 هزار ميليارد ريال براي سال 97 بود كه تمامي طرح هاي ارايه شده تصويب شد و 68 درصد اين تسهيلات جذب شد و تا پايان سال مالي به طور حتم 100 درصد تسهيلات جذب مي شود.
وي افزود: سهميه تسهيلات روستايي استان سمنان بيش از يك هزار و 200 ميليارد ريال بود كه براساس گزارش ها بيش از 122 درصد آن جذب شد.
آشناگر گفت: تعهد اشتغال در استان 10 هزار و 674 نفر براي سال 97 بود كه با تلاش دستگاه هاي اجرايي استان 11 هزار نفر جذب شدند و براي سال 98 خبرهاي بهتري در راه است.
استاندار سمنان افزود: آغاز سال نو و فرارسيدن بهار طبيعت را خدمت مردم ايران به ويژه مردم استان سمنان تبريك و تهنيت عرض مي كنم و سالي سرشار از خير و بركت براي براي ملت آيران آرزو مي كنم.
به گزارش ايرنا، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب سال 1398 را به عنوان سال «رونق توليد» نامگذاري كردند.
7339/6103