سياه چادر عشايري در ورودي شهرهاي آذربايجان غربي داير شد

اروميه - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: 16 تخته سياه چادر عشايري در ورودي شهرها و محل برگزاري برنامه هاي نوروزي داير و مستقر شد.

جليل جباري شامگاه چهارشنبه و در آستانه سال نو به خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين سياه چادرها در مبادي ورودي، پارك ها و محل هاي گردشگري شهرستان هاي عشايرنشين و مرز تمرچين و قطور با حضور 82 نفر نيروي اداري، شركتي و عشاير به منظور استقبال از گردشگران و مسافران داخلي و خارجي برپا شد.
وي بيان كرد: در اين سياه چادرها با پخت و عرضه نان ساج، غذاهاي محلي و فروش محصولات عشايري اعم از لبنيات، صنايع دستي و ساير محصولات از ميهمانان پذيرايي مي شود.
وي اضافه كرد: هدف از اين اقدام ايجاد فضاي مفرح و با نشاط براي گردشگران و مسافران نوروزي است و در اين راستا اقداماتي از جمله اجراي موسيقي سنتي در سياه چادرهاي عشايري تدارك ديده شده است و اين روند تا پايان تعطيلات نوروز نيز ادامه دارد.
مديركل ميراث فرهنگ صنايع دستي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي افزود: گردشگران و ميهمانان نوروزي هر ساله استقبال ويژه‌اي از اين سياه چادرها داشته اند و اين امر موجب شد تا امسال نيز اين سياه چادرها برپا شود.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي جزء استان هاي عشايرنشين كشور با بيش از 100 هزار نفر جمعيت عشايري است.
7125/3072

سرخط اخبار استان‌ها