تعدادی از مرزبانان ربوده شده آزاد شدند

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی سپاه اعلام‌ كرد: تعدادی از مرزبانان ربوده شده توسط گروهك تروریستی جیش العدل آزاد شدند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه؛ سردار سرتیپ پاسدار محمد پاكپور گفت: در پی رایزنی‌های بعمل آمده میان مقامات سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی ایران و پاكستان و تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای امنیتی واطلاعاتی، 4 تن از مرزبانان ربوده شده توسط گروهك جیش العدل آزاد و به میهن اسلامی باز خواهند گشت.
وی افزود : محمود هرمزی ، پدرام موسوی ،كیانوش بابایی و عبدالكریم شریفی مرزبانانی هستند كه امشب‌ آزاد شدند.
فرمانده نیروی زمینی سپاه همچنین از ادامه تلاش‌ها برای آزادسازی سایر مرزبانان ربوده شده، خبر داد.
به گزارش ایرنا، تعدادی از مرزبانان و بسیجیان بومی در نقطه صفر مرزی میرجاوه در جنوب شرق كشور 24 مهر 97 توسط گروهك تروریستی جیش العدل ربوده و به داخل خاك پاكستان منتقل شدند.
پنج نفر از این مرزبانان 24 آبان با پیگیری های دولت پاكستان آزاد و به ایران تحویل داده شدند، اما به گفته سردار سرتیپ محمد مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق كشور، اكنون 6 نفر دیگر در اختیار این گروه تروریستی قرار دارند.
شهریار حیدری مدیر كل امور مرزی وزارت كشور پیش از این با بیان این كه نیروی نفوذی عامل اصلی بروز این اتفاق بوده است، گفت: نیروهای نفوذی گروهك تروریستی جیش العدل شناسایی شده اند با این حال تاكنون دستگیری خاصی در این زمینه انجام نشده است. 
در گذشته نیز بارها تروریست ها پس از اقدامات تروریستی در نقاط مختلف استان سیستان و بلوچستان، به مكان های امن در خاك پاكستان متواری می شدند.
بر اساس این گزارش، ١٨ بهمن 1392 پنج سرباز دیده بان كشورمان در مرز جكیگور سیستان و بلوچستان مفقود شدند كه مسئولیت آن را نیز گروهك تروریستی جیش العدل بر عهده گرفت؛ پرونده ای كه در نهایت با آزادی چهار سرباز و شهادت یك نفر دیگر بسته شد. اردیبهشت ماه امسال نیز این گروهك در جریان درگیری با مرزبانان كشورمان در میرجاوه، 9 نفر را به شهادت رسانده، دو نفر را مجروح و یك تن دیگر را به گروگان گرفتند.
شبد*9612*9122

سرخط اخبار سیاست