۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۴۶
کد خبر: 83250124
T T
۰ نفر
طبيعت كم نظير فارياب را از دست ندهيد

جيرفت - ايرنا - فرماندار فارياب با بيان اينكه مسافران نوروز نبايد طبيعت فارياب را از دست دهند، گفت: طبيعت خدادادي اين منطقه، جاذبه بسيار خوبي براي گردشگران به شمار مي رود.

علي نيك نفس روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: جنگل سرسبز مهروئيه و دشت بابونه ها از ظرفيت هاي بِكر اين طبيعت خداداي بوده كه چشم هر ببينده اي را به خود جلب مي كند و ما از ميهمانان نوروزي براي ديدن اين طبيعت دست نخورده دعوت مي كنيم.
وي ادامه داد: تنگ موردان و گندم زار و كلزاهاي كشاورزي از ظرفيت هاي ديگر گردشگري فارياب محسوب مي شوند.
نماينده عالي دولت در شهرستان فارياب اظهار داشت: اين شهرستان بهشت معادن و ظرفيت خوبي براي بخش گردشگري است تا ميهمانان نوروزي از معادن طلا و كروميت اين خطه بازديد كنند.
وي از برگزاري سه نشت ستاد تسهيلات نوروزي در فارياب خبر داد و گفت: در اين نشت ها برنامه ريزي لازم براي خدمات رساني بهتر به مسافران نوروزي اتخاذ شده است.
نيك نفس افزود: تمامي دستگاه هاي دولتي براي ميزباني به ياد ماندني از ميهمانان نوروزي به حالت آماده باش هستند.
نيك نفس همچنين از طرح تشديد نظارت بر بازار فارياب خبر داد و گفت: روزانه 2 اكيپ از بازار و رستوران هاي اين شهرستان بازديد مي كنند.
وي بيان كرد: پنج محل اقامتي در شهرستان فارياب براي استقبال از ميهمانان نوروزي برنامه ريزي شده است كه ميهمانان مي توانند از اين مجموعه ها براي استراحت و گذراندن شب استفاده كنند.
فرماندار فارياب از برگزاري آئين هاي سنتي و محلي در جوار گلزار شهداي اين شهر خبر داد و گفت: به مناسبت ايام عيد نوروز هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در جوار گلزار شهدا، برنامه هاي فر هنگي و هنري با همكاري فرمانداري و شهرداري اين شهرستان برگزار مي شود.
شهرستان فارياب در 330 كيلومتري جنوب كرمان قرار دارد.
7450/7429/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها