۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۵۶
کد خبر: 83250123
T T
۰ نفر
بيش از 2 هزار نفر در رفسنجان معتكف شدند

كرمان -ايرنا- رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان رفسنجان گفت: امسال بيش از 2 هزار نفر مرد و زن مومن متدين در مساجد اين شهرستان به امر معنوي اعتكاف پرداختند.

به گزارش ايرنا ،حجت الاسلام مهدي حسني كبوترخاني، روز چهارشنبه در جمع معتكفين خواهر در مسجد جامع شهر رفسنجان ضمن تبريك به مناسبت ولادت باسعادت حضرت اميرالمومنين (ع) و حلول سال جديد اظهار كرد: دو مسجد جامع و خيرانديش مساجد اصلي شهر رفسنجان محل اعتكاف خواهران است كه 630 نفر در مسجد جامع و 80 نفر هم در مسجد خير انديش معتكف اند.
وي تصريح كرد: در مسجد امام خميني (ره) شهر رفسنجان هم 230 نفر از برادران متدين معتكف شدند و به خلوت با خدا مي پردازند در روستاها و بخش هاي ديگر هم مومنين د رآيين معنوبي اعتكاف شركت كردند كه در مجموع بيش از يكهزار و 400 خواهر و 700 نفر هم مرد در رفسنجان در اين مراسم شركت دارند.
وي خاطرنشان كرد: آغاز سال جديد همراه با معنويت و اعتكاف است و اميدواريم كه امسال بر سر سفره اعتكاف، سالي پر از خير و بركت براي مومنان و بندگان رقم بخورد و اين مراسم معنوي همگام و همراه با سراسر كشور در حال برگزاري است.
حسني كبوترخاني بيان كرد: شهرستان رفسنجان هم از اين حركت انقلابي و ارزشي عقب نمانده و امروز شاهد اين هستيم كه امسال عليرغم تعطيلات و مراسم عيد باستاني نوروز، مردم جهت بهره مندي از اين آيين مساجد را از اين برنامه پر فيض خالي نگذاشتند.
حجت الاسلام حسني كبوترخاني تصريح كرد: برنامه هاي ناب ديني واخلاقي و برنامه هاي فرهنگي براي معتكفين برگزار مي شود؛ ما خلوت معتكفين را اصل قرار داديم تا با قرآن مأنوس باشند و از خلوت در اعتكاف توشه اي براي آخرت شان تهيه كنند.
رفسنجان با وسعت8 هزار هكتار در 110 كيلومتري كرمان قرار دارد.
/7433/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها