۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۱۲
کد خبر: 83250112
T T
۰ نفر
استاندار مازندران خواهان حساسيت ملي به خسارت سيل شد

ساري-ايرنا- استاندارمازندران خواهان حساسيت ملي نسبت به وقوع حادثه سيل اخير اين استان و كمك مالي و اعتباري براي جبران اين خسارت ها شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري مازندران، احمد حسين زادگان چهارشنبه شب در نشست شوراي هماهنگي مديريت بحران مازندران گفت: به دليل همزماني سيل اين استان با پايان سال و تعطيلي رسانه هاي مكتوب، سيل اخير و خسارت هاي ناشي از آن نتوانست حساسيت ملي را براي جبران خسارت ها ايجاد كند.
رئيس شوراي هماهنگي شوراي مديريت بحران مازندران ضمن قدرداني از رسانه ها به خصوص فضاي مجازي در انعكاس اخبار سيل خواهان پرداختن ابعاد اين حادثه از سوي رسانه ملي و انعكاس آن در سطوح ملي شده است.
حسين زادگان اظهار داشت: در حال حاضر مديران اين خطه شمال كشور با همراهي و همكاري مردم ضمن رفع چهره سيلزده شهرهاي اين استان و كاهش دغدغه سيلزدگان ، خود را براي پذيرايي از گردشگران و مسافران نوروزي نيز آماده مي كنند.
وي اضافه كرد: قطعا اين استان مي تواند با كارهاي جهادي در سايه همدلي و همراهي و درك واقعيت موجود در كمترين زمان براي جبران خسارت ها گام بر دارد.
براثر وقوع سيل اوايل هفته جاري در استان مازندران علاوه خسارت به يكهزار و 500 واحد مسكوني به ابنيه و جاده، مزارع كشاورزي خسارت وارد شد و سه نفر نيز در اين حادثه جان خود را از دست دادند.
باران سيل آسا زمستاني اوايل هفته جاري در مازندران طبق گزارش هواشناسي در سه دهه اخير بي سابقه بود.
6982/1899