۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۰۸
کد خبر: 83250109
T T
۰ نفر
قیمت مرغ گرم در قم 28 هزار ریال كاهش یافت

قم - ایرنا - رئیس سازمان جهاد كشاورزی قم گفت: با هماهنگی دادستانی قیمت هر كیلو مرغ گرم در قم 28 هزار ریال كاهش یافت و با قیمت 105 هزار ریال در 18 فروشگاه این استان توزیع می شود.

به گزارش ایرنا، محمد رضا طلایی شامگاه چهارشنبه در جلسه كمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر قم در سالن جلسه های فرمانداری اظهار داشت: در حالی كه قیمت مرغ گرم در استان های همجوار بیش از 157 هزار ریال و حتی در تهران نیز به 180 هزار ریال رسید، در قم با 133 هزار ریال عرضه شد و اكنون با نرخ جدید توزیع می شود.
وی با بیان اینكه توزیع مرغ منجمد نیز در فروشگاه های مختلف انجام شده است، گفت: 25 تن گوشت گرم نیز وارد استان شده و بین فروشگاه ها توزیع كردیم.
وی همچنین با اشاره به اینكه امروز 200 تن سیب و پرتقال در استان عرضه شد، خاطرنشان كرد: در حال حاضر 300 تن میوه در سردخانه های قم ذخیره سازی شده و 200 تن نیز از تهران وارد می شود.

** معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم نیز در این جلسه بیان كرد: امروز 15 تن گوشت گوساله گرم و 40 تن مرغ منجمد در استان توزیع شد.
امیر حسین پروان همچنین با اشاره به آمادگی 21 واحد نانوایی در هسته مركزی شهر در ایام نوروز افزود: این واحدها از ساعت پنج تا 23 فعال هستند و علاوه بر آن با همكاری غله بازرگانی و حوزه خدمات شهری شهرداری نیز پنج نقطه از شهر كه زائران بیشترین حضور را در آن دارند، برای عرضه نان بسته بندی جا نمایی شده است.
وی همچنین گفت: شكر مورد نیاز برای صنوف بستنی و آب میوه فروشی و سوهان پزی نیز تامین و شب گذشته 68 تن در استان تخلیه شده است.
وی در ادامه با اشاره به ارائه خدمات امداد خودرو در محورهای مواصلاتی استان، افزود: این اقدام با 125 خودرو و چهار شركت آغاز شده و به صورت روزانه با همكاری پلیس راهور و اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مورد نظارت قرار می گیرد.
پروان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه از ابتدای بهمن ماه تاكنون هفت هزار و 260 بازرسی در استان صورت گرفته كه 491 پرونده به ارزش 101 میلیارد و 475 میلیون ریال تشكیل شده است، اضافه كرد: در حوزه اصناف نیز 2 هزار و 888 بازرسی انجام و 238 پرونده به ارزش یك میلیارد و 219 میلیون ریال تشكیل شد.
در حال حاضر 35 هزار واحد صنفی و 60 اتحادیه زیرمجموعه اتاق اصناف قم فعال می باشند.
7403 / 1175

سرخط اخبار استان‌ها