جاذبه هاي سيستان وبلوچستان رسيدن به اهداف گام دوم را سرعت مي بخشد

زاهدان- ايرنا- معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور گفت: جاذبه هاي گردشگري سيستان و بلوچستان ظرفيت مناسبي براي ايجاد جهش در عرصه مديريت شهري و روستايي در گام دوم انقلاب اسلامي است.

مهدي جمالي نژاد روز چهارشنبه در حاشيه بازديد از مجموعه شهرسوخته در جاده زابل به زاهدان به خبرنگار ايرنا اظهار داشت: جاذبه هاي گردشگري استان سيستان و بلوچستان، كه برخي از آنها مانند مجموعه شهرسوخته در نوع خود منحصر بفرد است داراي ظرفيت هاي مناسبي براي ايجاد جهش و تحول در عرصه هاي مديريت شهري و روستايي اين استان در راستاي گام دوم انقلاب اسلامي است.
وي افزود: شهر سوخته جاذبه اي منحصر به فرد براي بازديد گردشگران و دوستداران ميراث فرهنگي، تاريخ ايران و جهان محسوب مي شود و معماري آن كه نشان دهنده قدمت شهرنشيني و تمدن در سيستان و بلوچستان است قابليت بالايي براي جذب گردشگر و دانشجويان و پژوهشگران دارد.
رئيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور با اشاره به وجود سواحل زيباي سيستان و بلوچستان ضمن تاكيد بر توجه ويژه به توسعه زيرساخت هاي گردشگري شهري و روستايي افزود: عموم شهرها و روستاهاي كشور داراي ظرفيت ويژه اي در جذب گردشگر هستند كه مي تواند براي آنها درآمد، ثروت و اشتغال ايجاد كنند و در اين عرصه جايگاه شهرداري ها و دهياري ها بويژه با توجه به ساختار غير دولتي آنها براي ايجاد و تقويت اين زيرساختها بااهميت است.
وي تصريح كرد: گردشگري شهري و روستايي در گام دوم انقلاب و براي حركت شهرداري ها و دهياريها در مسير پيشرفت و توسعه كشور موضوعي حياتي است كه بايد به آن توجه و اهتمام خاص داشته باشند چرا كه بهره گيري از اين ظرفيت در كنار ميدان دادن به ايده هاي جديد و خلاقانه مي تواند به عنوان يكي از شاخص هاي ايجاد درآمد پايدار و از محورهاي اصلي توسعه و پيشرفت محسوب شود.
جمالي نژاد همچنين با مقايسه جاذبه هاي گردشگري سيستان و بلوچستان با كشور مالزي اظهار داشت: ظرفيت گردشگري اين استان و جاذبه هاي به جا مانده از سده هاي گذشته بيش از كشور مالزي است؛ ليكن آن كشور اهتمام خاصي به بهره گيري از اين ظرفيت داشته و توانسته نظر جمع كثيري از گردشگران را به سوي خود جلب كند و اين در حاليست كه جاذبه هاي گردشگري اين نقطه از ايران اسلامي مي تواند جذابيت زيادي براي گردشگران داخلي و خارجي داشته باشد.
به گزارش ايرنا معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور در جريان سفر خود به استان سيستان و بلوچستان با حضور در محل يادمان شهداي تاسوكي، به مقام شامخ اين شهيدان اداي احترام كرد.
جمالي نژاد در ادامه از پروژه هاي عمراني در حال اجرا در سيستان مانند چاه ژرف و چاه نيمه چهارم كه نقش مهمي در تامين منابع پايدار آب براي اين منطقه خواهند داشت، بازديد كرد.
وي همچنين از منطقه گردشگري قلعه نو زهك و كانال در دست ساخت فيدر2 كه نقش بسزايي در كنترل روان آب هاي منطقه و تغذيه سدهاي چاه نيمه دارد بازديد كرد.
نشست با مديران حوزه مديريت شهري و روستايي منطقه سيستان از ديگر برنامه هاي معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور بود.
9908**3213

سرخط اخبار استان‌ها