۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۱۴
کد خبر: 83250085
T T
۰ نفر
ورزشكار دامغاني 2 مدال طلاي المپيك ويژه را كسب كرد

سمنان- ايرنا- رئيس هيات جانبازان و معلولان دامغان گفت: حامد فتحعليان از ورزشكاران دامغاني، موفق به كسب 2 مدال طلا در مسابقات المپيك ويژه در كشور امارات متحده عربي شد.

عليرضا خراساني شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: حامد فتحعليان به عنوان تنها نماينده دامغان در رشته دو و ميداني مسابقات جهاني المپيك ويژه، در 2 رشته پرش طول و دوي 100 متر سرعت موفق به كسب عنوان نخست رقابت ها شد.
رئيس هيات جانبازان و معلولان دامغان اضافه كرد: اين مسابقات، ويژه ورزشكاران كم توان ذهني است كه با حضور 199 كشور در شهر ابوظبي امارات از 17 اسفند 97 آغاز شد و تا 2 فروردين 98 ادامه خواهد داشت.
خراساني افزود: اين ورزشكار در رقابت هاي امروز در رشته چهار در 100 متر امدادي نيز با هم تيمي هاي خود از مازندران، گيلان و تهران به رقابت پرداخت ولي موفق به كسب مدال نشد.
خراساني اظهار داشت: محمد علي طوسي و حامد فتحعليان از شهرستان دامغان در رشته دو و ميداني مسابقات آسيايي سال گذشته، موفق به كسب يك مدال طلا، يك برنز و يك مقام چهارمي شدند.
رئيس هيات جانبازان و معلولان دامغان تصريح كرد: اين شهرستان داراي استعدادهاي ويژه در بخش هاي مختلف ورزشي است كه وجود امكانات و حمايت هاي مالي تنها خواسته ورزشكاران است، بدون شك حمايت از ورزشكاران، مي تواند موجب درخشش نام شهرستان در سطح كشور، آسيا و حتي مسابقات جهاني شود.
به گزارش ايرنا، حامد فتحعليان از جوانان مركز توان يابان دامغان و داراي 22 سال سن است كه سال گذشته در رشته دو و ميداني مسابقات آسيايي موفق به كسب يك مدال برنز و يك مقام چهارمي شد.
در هيات جانبازان و معلولان دامغان 120 ورزشكار سازمان يافته كارت دار در قالب تيم در رشته هاي ورزشي دو و ميداني، تيراندازي، واليبال نشسته، گلبال، بدنسازي و فوتبال فعاليت مي كنند.
سه هزار و 700 ورزشكار سازمان يافته در 38 هيات ورزشي شهرستان دامغان فعاليت دارند.
9856/6103

سرخط اخبار استان‌ها