پنج نفر در جاده هاي اصفهان جان باختند

اصفهان - ايرنا - فرمانده پليس راه استان اصفهان گفت: از ابتداي شروع مسافرت هاي نوروزي از 25 اسفند تاكنون پنج نفر در جاده هاي اين استان جان باختند.

سرهنگ حسين پورقيصري روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : از اين آمار سه نفر در حوزه استحفاظي نايين، يك نفر در حوزه استحفاظي خور و بيابانك و يك نفر نيز در حوزه استحفاظي فلاورجان بر اثر تصادف و سوانح رانندگي جان خود را از دست داده اند.
وي با اشاره به اينكه اين آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش يافته است، تصريح كرد: از 25 تا 29 اسفند سال گذشته چهار نفر در جاده هاي استان بر اثر تصادف و سوانح رانندگي جان خود را از دست دادند كه در مدت مشابه، امسال اين آمار يك نفر افزايش يافته است.
فرمانده پليس راه استان اصفهان محورهاي پرترافيك اين استان را مسيرهاي « قم - كاشان - اصفهان»،« اصفهان - شيراز » و « اصفهان - شهركرد » اعلام كرد.
سرهنگ پورقيصري به ايجاد ايستگاههاي امنيت و سلامت در جاده هاي اين استان كه امروز با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد اشاره كرد و گفت: امسال 12 ايستگاه به شمار اين ايستگاهها اضافه شده است.
وي تعداد ايستگاههاي امنيت و سلامت در جاده هاي اين استان در سال گذشته را 30 ايستگاه اعلام كرد و افزود: به دليل اينكه بيشترين حوادث رانندگي در آزادراه كاشان - اصفهان اتفاق افتاده است 12 ايستگاه از شمار ايستگاههاي ايجاد شده در محورهاي مواصلاتي اين استان در آزاد راه ياد شده تعبيه و ايجاد شد.
فرمانده پليس راه استان اصفهان با بيان اينكه مسير حركت نيز جزء سفر است، گفت: رانندگان بايد به اين موضوع توجه كنند كه از مسير سفر نيز لذت ببرند و براي رسيدن به مقصد عجله نكنند زيرا همه لذت سفر در مقصد خلاصه نمي شود.
وي ادامه داد: با اين رويكرد فرماندهي نيروي انتظامي استان اصفهان اقدام به توسعه ايستگاههاي امنيت و سلامت در جاده هاي اين استان كرده است تا رانندگان با توقف در اين ايستگاهها از مسير حركت به سمت مقصد لذت ببرند و خستگي خود را برطرف كنند.
45 ايستگاه امنيت و سلامت روز چهارشنبه در آخرين روز سال 1397 بصورت همزمان با حضور استاندار اصفهان و فرمانده نيروي انتظامي و جمعي از مديران اين استان در جاده هاي اين استان
راه اندازي شد.
استان اصفهان داراي 11 هزار و 500 كيلومتر راه است كه بدليل موقعيت خاص آن در مركز و به عنوان چهار راه ترانزيت بار و مسافر كشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.
استان اصفهان داراي 399 كيلومتر آزاد راه، يكهزار و 659 كيلومتر بزرگراه، 2 هزار و 791 كيلومتر راه همسنگ و 29 كيلومتر آزاد راه است.
2 ميليون و 500 هزار نفر در تعطيلات نوروزي امسال به استان اصفهان سفر كردند كه مسئولان امر پيش بيني مي كنند در ايام نوروز سال 98 اين رقم به بيش از سه ميليون نفر افزايش يابد.
2093/6026/

سرخط اخبار استان‌ها