سیستان و بلوچستان آماده میزبانی از مهمانان نوروزی است

زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در آستانه فرارسیدن سال نو و نوروز 98 دستگاه‌های اجرایی درتلاشند با همكاری و تعامل شایسته زیرساخت‌ها و امكانات كامل تری برای مسافران نوروزی و ایجاد شرایط مناسب سفر فراهم كنند.

علی زینی وند چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تلاش بر این است تا شرایط را به گونه ای فراهم كنیم كه سیستان و بلوچستان بیشتر مورد توجه قرار گیرد و استعدادها و جاذبه های نهفته آن بیشتر شناخته شود.
وی افزود: در این راستا با برپایی ایستگاه های اطلاع رسانی در ورودی شهرها؛ جاذبه ها و نقاط گردشگری و سایر اطلاعات مورد نیاز مسافران در هر شهرستان معرفی می شود.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: پایگاه های امداد جاده‌ای و مدیریت حوادث با حضور نیروهای امدادی و خدمات رسان دستگاههای عضو ستاد نوروزی در مسیرهای ارتباطی استان مستقر شده و در صورت بروز حوادث جاده ای به وسیله خطوط ارتباطی تیم‌های واكنش سریع اعزام خواهند شد.
وی خاطر نشان كرد: تمام عملیات راهسازی نیز از 25 اسفندماه برای سهولت در رفت و آمد مسافران متوقف شده است.
زینی وند تصریح كرد: در حوزه راه آهن نیز نسبت به ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی و ارائه بسته های فرهنگی و همچنین آماده باش نیروهای فنی راه آهن تا 16 فروردین و استقرار امكانات و ادوات فنی در محور زاهدان - بم اقدام شده است و در ایستگاه های بین راهی نیز این گروه های امدادی هلال احمر و اورژانس مستقر شده‌اند.
وی افزود: هزار و 158 كلاس در مدارس با امكانات لازم برای اسكان مسافران و گردشگران در سطح شهرستان های سیستان و بلوچستان آماده شده است.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تمهیدات لازم برای تامین سوخت خودروهای گردشگران داخلی و خارجی در تمامی جایگاههای عرضه سوخت اتخاذ شده تا شاهد بروز مشكلی در این زمینه برای مسافران نباشیم.
وی تصریح كرد: تلاش بر این است تا دستگاه‌های خدمات‌رسان و بخش خصوصی با برنامه‌ریزی و هماهنگی لازم بتوانند خدمات مطلوب اقامتی، امكانات و مایحتاج مردم و مسافران ورودی به سیستان و بلوچستان را در ایام نوروز فراهم كنند تا خاطرات خوشی در ذهن آنان ثبت شود.
9908**3213

سرخط اخبار استان‌ها