۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۰۱
کد خبر: 83250078
T T
۰ نفر
سطح آب گرگانرود در محدوده شهر گنبد كاهش یافت

گنبدكاووس - ایرنا - جریان آب رودخانه گرگانرود در محدوده گنبدكاووس از بعداز ظهر چهارشنبه روند كاهشی به خود گرفت و مشاهدات عینی خبرنگار ایرنا در چهارشنبه شب، حاكی از كاهش حدود یك متری سطح آب این رودخانه در محدوده پل گدم آباد گنبد است.

برخی از شهروندان گنبد كه چهارشنبه شب و در هنگام مراجعه خبرنگار ایرنا در محل پل گدم آباد حضور داشتند، گفتند كه بر اساس رصدهای مرتب آنها از جریان آب رودخانه، سطح آب نسبت به بعداز ظهر امروز حدود یك متر كاهش یافته است.
پسرفت آب ناشی از طغیان گرگانرود در محدوده پل گدم آباد در انتهای خیابان بعثت غربی نیز مشهود بود كه به گفته ساكنین محل با پایین رفتن آب گرگانرود، این پسرفت ایجاد شده است.
با پایین آمدن سطح آب رودخانه گرگانرود، نگرانی شهروندان حاشیه این شهرستان از تداوم سیلاب ها مرتفع شده و اینك تمامی تلاش مسئولان، معطوف به امدادرسانی به شهروندانی است كه منازل آنها در بخش های مختلف حاشیه گرگانرود دچار آبگرفتگی شده است.
امدادرسانی در مناطقی از گنبدكاووس كه دچار آبگرفتگی شده، با استفاده از چندین فروند قایق در حال انجام است و بسیار از شهروندان در اماكن پیش بینی شده همچون مدارس و سالن های ورزشی اسكان داده شده اند.
بارندگی های بسیار شدیدی كه از یكشنبه شب در شرق گلستان آغاز و به مدت 48 ساعت مداوم ادامه داشت، باعث پرآبی رودخانه ها و سرریز سدهای بوستان و گلستان شد كه منجر به طغیان آب در بخش هایی از رودخانه گرگانرود در محدوده شهر گنبد و نفوذ آب به داخل شهر شد.
فرماندار ویژه گنبدكاووس امروز( چهارشنبه) اعلام كرد كه 25 درصد از شهر گنبدكاووس عمدتا در مناطق حاشیه گرگانرود دچار آبگرفتگی شده است.
با تداوم ورود آب به داخل شهر گنبد، آب به محدوده پارك قابوس كه از مناطق مركزی شهر محسوب می شود نیز كشیده شده است.
با كاهش سطح آب رودخانه گرگانرود در محدوده شهر گنبدكاووس كه قراین موجود حاكی از تداوم این روند است، این امیدواری ایجاد شده كه تخلیه آب مناطق آبگرفته و منازل شهروندان این مناطق تسریع شود.
شهرستان گنبدكاووس با بیش از 350 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع و بزرگترین شهرستان این منطقه از گلستان محسوب می شود.
1860