۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۵۹
کد خبر: 83250074
T T
۰ نفر
سطح آب گرگانرود در محدوده شهر گنبد كاهش يافت

گنبدكاووس - ايرنا - جريان آب رودخانه گرگانرود در محدوده گنبدكاووس از بعداز ظهر چهارشنبه روند كاهشي به خود گرفت و مشاهدات عيني خبرنگار ايرنا در چهارشنبه شب، حاكي از كاهش حدود يك متري سطح آب اين رودخانه در محدوده پل گدم آباد گنبد است.

برخي از شهروندان گنبد كه چهارشنبه شب و در هنگام مراجعه خبرنگار ايرنا در محل پل گدم آباد حضور داشتند، گفتند كه بر اساس رصدهاي مرتب آنها از جريان آب رودخانه، سطح آب نسبت به بعداز ظهر امروز حدود يك متر كاهش يافته است.
پسرفت آب ناشي از طغيان گرگانرود در محدوده پل گدم آباد در انتهاي خيابان بعثت غربي نيز مشهود بود كه به گفته ساكنين محل با پايين رفتن آب گرگانرود، اين پسرفت ايجاد شده است.
با پايين آمدن سطح آب رودخانه گرگانرود، نگراني شهروندان حاشيه اين شهرستان از تداوم سيلاب ها مرتفع شده و اينك تمامي تلاش مسئولان، معطوف به امدادرساني به شهرونداني است كه منازل آنها در بخش هاي مختلف حاشيه گرگانرود دچار آبگرفتگي شده است.
امدادرساني در مناطقي از گنبدكاووس كه دچار آبگرفتگي شده، با استفاده از چندين فروند قايق در حال انجام است و بسيار از شهروندان در اماكن پيش بيني شده همچون مدارس و سالن هاي ورزشي اسكان داده شده اند.
بارندگي هاي بسيار شديدي كه از يكشنبه شب در شرق گلستان آغاز و به مدت 48 ساعت مداوم ادامه داشت، باعث پرآبي رودخانه ها و سرريز سدهاي بوستان و گلستان شد كه منجر به طغيان آب در بخش هايي از رودخانه گرگانرود در محدوده شهر گنبد و نفوذ آب به داخل شهر شد.
فرماندار ويژه گنبدكاووس امروز( چهارشنبه) اعلام كرد كه 25 درصد از شهر گنبدكاووس عمدتا در مناطق حاشيه گرگانرود دچار آبگرفتگي شده است.
با تداوم ورود آب به داخل شهر گنبد، آب به محدوده پارك قابوس كه از مناطق مركزي شهر محسوب مي شود نيز كشيده شده است.
با كاهش سطح آب رودخانه گرگانرود در محدوده شهر گنبدكاووس كه قراين موجود حاكي از تداوم اين روند است، اين اميدواري ايجاد شده كه تخليه آب مناطق آبگرفته و منازل شهروندان اين مناطق تسريع شود.
1860

سرخط اخبار استان‌ها