۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۴۰
کد خبر: 83250063
T T
۰ نفر
پل هاي اهواز به مناسبت نوروز نور پردازي شدند

اهواز- ايرنا- شهردار اهواز از اتمام نوسازي و نورپردازي تمام پل هاي اين شهر به ويژه پل هلالي كه نماد شهر اهواز محسوب مي شود، خبر داد.

منصور كتانباف روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا در پاسخ به برخي از انتقادهاي صورت گرفته مبني بر آماده نبودن شهرداري براي استقبال از مسافران نوروزي ، اظهارداشت: ستاد مربوط به اين ايام در بهمن ماه امسال تشكيل شد و معاون خدمات شهري به عنوان رئيس ستاد منصوب شد.
وي با اشاره به اينكه در گذشته نورپردازي همه پل هاي شهر اهواز تقريبا از بين رفته بود، افزود: در حال حاضر نورپردازي همه پل هاي شهر احيا و بازسازي شده است.
كتانباف از پل هلالي(پل سفيد) به عنوان يكي از سمبل هاي شهر اهواز نام برد و ادامه داد: نورپردازي اين پل پيش از اين خاموش بود اما در حال حاضر سامانه آن در مدار قرار گرفته و روشن است.
شهردار اهواز همچنين با اشاره به خاموشي بخشي از نقاط پارك هاي ساحلي اهواز در گذشته كه تا حدودي دليل اصلي آن سرقت كابل هاي روشنايي بوده، تصريح كرد: اين شرايط در نوار ساحلي اهواز وضع ناهنجاري را ايجاد كرده بود اما با اقدامات صورت گرفته هم اكنون روشنايي اكثر قريب به اتفاق اين نقاط بازسازي مجدد شد و بخش عمده اي از آن آماده است.
به گفته كتانباف يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري شهر اهواز پارك هاي ساحلي و رودخانه كارون است.
اين عضو شوراي اداري استان خوزستان يادآور شد: از ديگر اقدامات صورت گرفته براي ايجاد فضاي نشاط آور در شهر اهواز به منظور استقبال از مسافران نوروزي بازسازي اساسي آبشار رنگين كمان علي ابن مهزيار اساسي است و علاوه بر اين نيز نصب آب‌نماي پارك 16 هكتاري در شرق كارون مراحل تست آزمايشي را با موفقيت پشت سر گذاشته است كه از امشب در اختيار شهروندان قرار مي گيرد.
شهردار كلانشهر اهواز به آب‌نماي غرب كارون اشاره كرد و گفت: اين نماد شهري نيز هم اكنون وارد مدار شده است و فعاليت خود را آغاز كرده است.
كتانباف خاطرنشان كرد: اكثريت آب‌نماهاي سطح شهر كه عمده آنها مشكل تاسيساتي، الكترونيكي و فني داشته اند بيش از 95 درصد بازسازي شدند.

*25 هكتار سطح كشت گل در اهواز
وي با اشاره به اينكه سطح كشت گل در شهر اهواز 50 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است، گفت: با توجه به اينكه عمر گل در استان محدود است اين امكان فراهم نبود كه در خارج از دوره تعيين شده اين اقدام صورت بگيرد.
كتانباف يادآور شد: در حال حاضر اين شرايط به وجود آمده و اقدامات لازم در اين زمينه انجام شده است.

*تاخير در نصب المان هاي نوروزي به دليل چهارشنبه سوري
شهردار كلانشهر اهواز با اشاره به اينكه ويژه ايام نوروز نصب 91 المان شهري پيش بيني شده است، گفت: تعدادي از اين المان ها از چند روز گذشته در سطح شهر ايجاد شدند اما تعدادي از آنها به دليل چهارشنبه سوري دچار آسيب شدند.
وي ادامه داد: براي اينكه از آسيب هاي احتمالي به المان هاي اصلي جلوگيري شود كار نصب بخش عمده اي از اين المان ها از امروز آغاز شده است.

*ادامه خدمات نظارتي و ترافيكي شهر اهواز
كتانباف با اشاره به افزايش دوربين هاي ثبت تخلف و نظارتي سطح شهر، بيان داشت: بر اساس اعلام شوراي عالي ترافيك استان شمار تلفات فوتي و جرحي ناشي از حوادث رانندگي درون شهري در سطح اين شهر در سال جاري به صورت قابل توجه اي كاهش پيدا كرده است.
وي ادامه داد: بخشي از اين اتفاق مربوط به رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي از سوي شهروندان است و قسمت ديگري از آن ناشي از نصب اين دوربين هاي نظارتي است كه از منجر به اقدامات بازدارنده اي شده تا افراد از قوانين تمكين كنند.
شهردار اهواز تاكيد كرد: در آينده خدمات نظارتي و ترافيكي اين شهرداري در سطح كلانشهر اهواز ادامه خواهد داشت.

*اسكان رايگان مسافران در پارك لاله و نمايشگاه بين المللي اهواز
وي با اشاره به اينكه در بحث اسكان مهمانان نوروزي، فضاي موجود در نمايشگاه بين المللي و پارك لاله براي اسكان همزمان 500 خانوار فراهم شده است، گفت: مهمانان نوروزي مي توانند از اين خدمات ارائه شده به صورت رايگان بهره مند شوند.
اين مقام مسئول در شهرداري اهواز خاطرنشان كرد: سرويس هاي بهداشتي پارك هاي شهر عمدتا بازسازي شده اند.
كتانباف همچنين از آغاز 450 كيلومتر طول خط كشي محوري خيابان هاي اصلي، شريان ها و اتوبان هاي اهواز از چند روز گذشته خبر داد و گفت: در اين راستا رنگ آميزي جداول در همه محورهاي اصلي و شرياني انجام شده و بخش جزيي از آن باقي مانده كه طي يك يا 2 روز آينده به اتمام مي رسد.
وي به استفاده هاي تفريحي در ايام نوروز از رودخانه كارون اشاره كرد و گفت: در اين خصوص با همكاري كه فدراسيون قايقراني با شهرداري داشته زمينه هاي لازم جهت انجام قايقراني و استفاده از جت اسكي در رودخانه فراهم شده است.
شهردار اهواز برگزاري تور اهوازگردي و اجراي چندين تئاتر خياباني به اضافه فعاليت سامانه هاي نشاط در پارك ها و محلات مختلف اهواز را از ديگر اقدامات شهرداري در ايام نوروز اعلام كرد.
كتانباف با تاكيد بر اينكه شهرداري اهواز در آمادگي لازم جهت استقبال از مهمانان نوروزي قرار دارد تاكيد كرد: اين درحالي است كه همچنان اقدامات بيشتري در اين راستا بايد انجام شود.
9931/6068

سرخط اخبار استان‌ها