خواب آلودگي عامل بيشترين حوادث رانندگي در اصفهان است

اصفهان- ايرنا - جانشين فرمانده انتظامي استان اصفهان از خستگي و خواب آلودگي رانندگان به عنوان بيشترين عامل تصادفات و حوادث رانندگي در جاده هاي اين استان نام بُرد.

به گزارش ايرنا، سرهنگ حسين حسين زاده روز چهارشنبه در مراسم آغاز به كار 45 توقفگاه امنيت و سلامت در جاده هاي اصفهان كه در يكي از اين توقفگاهها واقع در آزاد راه اصفهان - كاشان برگزار شد، افزود: حركت وسايل نقليه در جاده ها و جان باختن هموطنان بر اثر تصادفات و سوانح رانندگي يكي از دغدغه هاي مهم مسئولان بلند پايه كشور مي باشد.
وي با اشاره به اينكه طي سال هاي گذشته با توجه به اين موضوع آمار جان باختگان حوادث رانندگي كشور از 27 هزار نفر به 17 هزار نفر در سال كاهش يافت، تصريح كرد: تامين امنيت و حفظ جان هموطنان براي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي از اهميت بالايي برخوردار است كه با هيچ چيز قابل مقايسه نيست.
جانشين فرمانده انتظامي اصفهان ادامه داد: اما بر اساس اعلام كارشناسان اقتصادي، خسارت جان باختن هريك از هموطنان در سوانح رانندگي به جز آسيب هاي اجتماعي و تالمات روحي، بيش از 2 ميليارد تومان است.
وي با اشاره به اينكه سالانه بيش از 100 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگي دچار نقص عضو و بيمار قطع نخاعي مي شوند، اضافه كرد: حوادث رانندگي به بخش درمان كشور نيز خسارت هاي سنگيني را وارد مي كند.
حسين زاده به گرفتاري هاي حقوقي افراد متهم به جرائم رانندگي نيز اشاره كرد و افزود: وقوع حوادث رانندگي مشكلات زيادي را گريبانگير جامعه مي كند بنابراين بايد با جديت براي كاهش آمار سوانح و تصادفات جاده اي بكوشيم.
وي به موقعيت جغرافيايي استان اصفهان و نقش اين استان در حمل و نقل جاده اي اشاره كرد و گفت: به عنوان مثال در 35 كيلومتري آزاد راه اصفهان - كاشان در سال گذشته 70 نفر از هموطنان عزيز ما بر اثر سوانح رانندگي جان خود را از دست دادند.
جانشين فرمانده انتظامي استان اصفهان با اشاره به اينكه آمار بالاي سوانح و تصادفات اين آزادراه در اتاق انديشه ورز فرماندهي نيروي انتظامي استان مورد بررسي قرار گرفته است، اظهارداشت: براساس اين بررسي ها مشخص شد كه بيشترين عامل حوادث و سوانج رانندگي در آزاد راه اصفهان - كاشان خستگي و خواب آلودگي رانندگان بوده است بنابراين براي جلوگيري از اين عامل خطر ساز، ايستگاههاي امنيت و سلامت را در نقاط مختلف اين آزاد راه و ساير جاده هاي استان ايجاد كرديم.
وي بيان كرد: در اين ايستگاهها افزون بر اينكه زمينه استراحت و برطرف شدن خستگي رانندگان فراهم شده است، خانواده ها و كودكان نيز مي توانند از امكانات تفريحي و سرگرمي موجود در اين ايستگاهها استفاده كنند و با نشاط بيشتر به مسير خود ادامه دهند.
جانشين فرماندهي انتظامي استان اصفهان افزود: امسال طولاني ترين تعطيلات نوروزي طي يك دهه گذشته را در پيش داريم و اين زمان بيشتري را براي انجام مسافرت در اختيار خانواده ها قرار داده است كه اميدواريم هموطنان سفري بدون حادثه و توام با شادي و نشاط را در پيش داشته باشند.
وي ابراز اميدواري كرد كه رانندگان و مسافران نوروزي با دقت بيشتري قوانين راهنمايي و رانندگي را در جاده ها اجرا كنند و با رعايت قوانين امسال آمار سوانح رانندگي در جاده هاي اصفهان كاهش يابد.
استان اصفهان داراي 11 هزار و 500 كيلومتر راه است كه بدليل موقعيت خاص آن در مركز و به عنوان چهار راه ترانزيت بار و مسافر كشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست.
استان اصفهان داراي 399 كيلومتر آزاد راه، يكهزار و 659 كيلومتر بزرگراه، 2 هزار و 791 كيلومتر راه همسنگ و 29 كيلومتر آزاد راه است.
45 ايستگاه امنيت و سلامت روز چهارشنبه در آخرين روز سال 1397 بصورت همزمان با حضور استاندار اصفهان و فرمانده نيروي انتظامي و جمعي از مديران اين استان در جاده هاي اين استان
راه اندازي شد.
مراسم نمادين افتتاحيه اين ايستگاهها در 35 كيلومتري آزاد راه اصفهان - كاشان برگزار شد.
در اين مراسم به پاس تلاش ها و خدمات استاندار اصفهان در جهت توسعه فرهنگ ترافيك، حكم فرهنگ يار ترافيك از سوي فرمانده نيروي انتظامي اين استان به عباس رضايي استاندار اين خطه اهدا شد.
/6026/2093

سرخط اخبار استان‌ها