دوربين ها سرعت غيرمجاز خودروها را به دقت رصد مي كنند

اهواز - ايرنا - رئيس پليس راه خوزستان با ابراز نگراني از سرعت غير مجاز خودروها در ايام نوروزي كه منجر به حوادث تلخ رانندگي مي شود به رانندگان متخلف هشدار داد كه دوربين هاي بين جاده اي در ايام نوروز سرعت غيرمجاز را به دقت رصد و ضبط مي كنند.

سرهنگ رضا دولتشاهي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: دوربين هاي بين جاده اي به منظور كنترل سرعت غيرمجاز خودروها نصب شده و در كنار آن دوربين هاي سيار پليس نيز در صورت مشاهده تخلف ، اقدام به توقف خودرو ، اعمال قانون و در صورت تكرار خودروها و اصرار بر تخلف ، به پاركينگ هدايت مي شوند.
وي گفت:در ايام نوروزي قابليت هاي جديدي در دوربين هاي بين جاده اي براي سرعت هاي متوسط خودرود تعريف شده است بدين معني كه تنها سرعت بالا توسط دوربين ها ثبت نمي شود بلكه هر سرعت غيرمجازي كه بر اساس تابلوهاي هشدار دهنده ثبت شود اعمال قانون خواهد شد.
وي علت اصلي 80درصد حجم تصادفات جاده اي را سرعت غير مجاز كه منجر به واژگوني خودروها مي شود بيان و به رانندگان توصيه كرد در ايام تعطيلات نوروزي كه اغلب جاده هاي خوزستان شاهد ترافيك سنگين هستند با سرعت مجاز تردد كنند.
رئيس پليس راه خوزستان با اشاره به اينكه استان خوزستان در ايام نوروز ميزبان كاروان هاي راهيان نور ، مسافران و گردشگراني كه براي بازديد از بازارچه هاي تجاري ، سواحل و بنادر و ديدن طبيعت چهار فصل به شهرهاي استان سفر مي كنند خواهد بود به رانندگان توصيه اكيد كرد با خستگي و خواب آلودگي رانندگي نكنند تا شاهد بروز حوادث رانندگي نبوده و شادي ها به ناراحتي ها تبديل نشود.

** حضور پررنگ پليس در محورهاي اصلي و فرعي خوزستان
رئيس پليس راه خوزستان گفت: ماموران پليس راه در ايام نوروز در كنار مردم بوده تا سفري بي خطر و خاطره انگيز براي آنان رقم بزند.
سرهنگ دولتشاهي بر مشاركت و همراهي مردم با پليس راه به منظور استقرار نظم و انضباط و پيشگيري از حوادث رانندگي تاكيد كرد و افزود: بيش از 100 تيم پليس راه در محورهاي پرتردد ، حادثه خيز و جاده هاي فرعي استان حضور دارند.

** حضور ماموران نامحسوس در اتوبوس ها
رئيس پليس راه خوزستان از حضور ماموران نامحسوس در اتوبوس هاي برون شهري به منظور كنترل سرعت و رفتار رانندگان ، پيشگيري از تخلفات منجر به حوادث رانندگي و گشت هاي نامحسوس در محورهاي استان خبر داد.
سرهنگ دولتشاهي افزود:همه تمهيدات و برنامه ريزي هاي لازم براي پيشگيري از حوادث رانندگي مد نظر قرار گرفته ولي رانندگان بايد قوانين و مقررات رانندگي را به دقت رعايت كنند تا شاهد حوادث تاسف انگيز رانندگي نباشيم.
طرح نوروزي 1398 با هماهنگي دستگاه هاي اجرايي و نظارتي از 22 اسفند ماه در استان خوزستان شروع شده و تا پايان تعطيلات ادامه مي يابد.
6065/6068

سرخط اخبار استان‌ها