۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۱۶
کد خبر: 83250053
T T
۰ نفر
مستخدم بانك قبل از فرار با پول ها دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: نیروی خدماتی یك بانك كه با همدستی یكی از دوستانش اقدام به سرقت از صندوق امانات بانك كرده بود، قبل از فرار دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، كیوان ظهیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه متهم اصلی این سرقت مستخدم بانك بود كه شش سال در آنجا كار می كرد و نسبت به تمامی قسمت ها نیز شناخت كافی داشت افزود: این فرد با سرقت كلیدهای در ورودی صندوق امانات به آنجا وارد شده بود.
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: با بررسی های اولیه در محل مشخص شد متهمان از شب گذشته وارد بانك شده و تمامی دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی را از كار انداخته و به صندوق امانات دسترسی پیدا كرده بودند.
ظهیری گفت: متهمان پس از تقریبا 15 ساعت از اقدام مجرمانه خود با هوشیاری پلیس گرفتار قانون شدند.
وی با بیان اینكه ارزش اموال موجود در صندوق امانات این بانك بیش از دو هزار میلیارد تومان است افزود: هنوز میزان پول ها، طلاها و اموالی كه این سارقان از صندوق امانات بانك ها به سرقت برده اند مشخص نشده است.
ظهیری اضافه كرد: متهمان برای سیر روال قانونی پرونده، به مقام قضائی معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، جمعی از صاحبان اقلام قیمتی در صندوق امانات این بانك پس از اطلاع از این حادثه در مقابل شعبه مربوطه تجمع كرده و خواستار مشخص شدن وضعیت صندوق خود و اموال قرار داده شده در آن شدند.
به گفته مدیر حراست این بانك از 4000 صندوق امانات این شعبه بانكی 31 صندوق مورد دستبرد قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اموال دستبرد زده شده پس از بررسی و مشخص شدن مالكان، به آنان مسترد می شود.
تهرام/3225//6139