۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۰۷
کد خبر: 83250047
T T
۰ نفر
پرده جدید نمایش ضد ایرانی پمپئو و نتانیاهو

تهران- ایرنا- وزیر خارجه آمریكا در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی وعده داد علیه حضور ایران در منطقه همكاری كند.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از شبكه خبری سی بی اس، مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا در دومین مرحله از سفر خود به منطقه غرب آسیا با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی دیدار كرد.
پمپئو و نتانیاهو در كنفرانس خبری مشترك خود وعده دادند علیه حضور ایران در منطقه همكاری كنند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا برای شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم را تاریخی دانست و افزود: تصمیم او برای خروج از توافق فاجعه بار هسته ای با ایران نیز همانقدر تاریخی بود.
ترامپ اردیبهشت ماه سال جاری ضمن اعلام خروج از برجام تحریم های رفع شده به مدد این توافق را علیه ملت ایران بازگرداند.
خروج ترامپ از برجام در حالی است كه آژانس بین المللی انرژی اتمی در همه گزارش های فصلی خود پایبندی ایران به برجام را قاطعانه تایید كرده است.
نتانیاهو با بیان اینكه فشار علیه ایران جواب می دهد، تاكید كرد: باید این فشار را افزایش و گسترش دهیم. آمریكا و اسرائیل برای مقابله با تجاوز ایران به منطقه همكاری نزدیك دارند.
وزیر خارجه آمریكا نیز در این كنفرانس خبری مشترك استقرار سامانه دفاع موشكی تاد در فلسطین اشغالی را باعث افتخار برای واشنگتن توصیف كرد.
پمپئو با اشاره تلویحی به اظهارات ایلهان عمر نماینده مسلمان و دمكرات مجلس نمایندگان آمریكا، گفت: اظهارات یهودستیزانه در صحن های كنگره ما نیز شنیده می شود.
دیدار پمپئو با نتانیاهو در حالی است كه تنها چند هفته به انتخابات در فلسطین اشغالی باقی مانده و بسیاری این سفر را حمایت واشنگتن از نخست وزیر رژیم صهیونیستی تفسیر كرده اند.
كاخ سفید نیز اعلام كرد نتانیاهو هفته آینده 5 و 6 فروردین با ترامپ در كاخ سفید دیدار خواهد كرد.
شبد**9416**1010

سرخط اخبار جهان