حقوق و مزایای كاركنان دولت در سال 97 به طول كامل پرداخت شد

تهران – ایرنا - فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در بازدید از خزانه داری كل كشور از پرداخت كامل حقوق و مزیای كاركنان دولت در سال 1397 خبر داد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، دژپسند كه در حاشیه بازدید از معاونت نظارت مالی و خزانه داری كل كشور با خبرنگاران سخن می گفت، با اعلام این خبر اظهار داشت: در شرایطی كه بسیاری از منتقدان، فكر می كردند دولت نمی تواند در سال جاری از عهده این كار بر بیاید، معنای ویژه ای داشته و بسیار با ارزش است.
وی اعلام كرد: تا این لحظه در كنار حقوق كاركنان دولت، حدود ۴۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات عمرانی قانون بودجه، اعم از نقد و اوراق خزانه، پرداخت شده است.
دژپسند افزود: این موضوع در این شرایط، گواه خوبی است بر اینكه دولت به رغم تنگناها، توجه خاصی به اتمام طرح های عمرانی دارد.
وزیر اقتصاد گفت: من یك مژده برای مردم ایران دارم و آن اینكه، بر اساس برنامه ریزی ها، سهم درآمدهای نفتی كشور در سال ۱۳۹۷ به یك سوم رقم كل منابع عمومی دولت كاهش یافته و این یعنی، سایر درآمدها، مثل مالیات، سهام، بهره مالكانه و ... در سال آینده، دو برابر درآمد نفتی كشور خواهد بود.
دژپسند افزود: این عملكرد، نشان از حركت دولت به سمت سالم سازی بودجه، تامین درآمدها و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بودجه ریزی بدون تكیه بر درآمدهای نفتی است.
وزیر اقتصاد یادآور شد: همین الان همكاران ما در معاونت نظارت مالی و خزانه داری كل كشور، در مقامی هستند كه بتوانند از محل درآمدهای واریزی به حساب خزانه در ساعات پایانی سال ۱۳۹۷، بخشی از هزینه های ضروریِ پرداخت نشده را هم پرداخت كرده و خیال مسئولان دستگاه های اجرایی را در آخرین ساعات مانده به تحویل سال نو راحت كنند.
دكتر دژپسند ادامه داد: یك نكته جالب و درخشان دیگر اینكه، خیلی از تحلیلگران كه موضع انتقادی نسبت به دولت دارند، قایل بر این بودند كه دولت نمی تواند اسناد خزانه را سر موعد، نقد كند ولی بر اساس گزارش خزانه دار كل كشور، حتی برخی اوراق، یك روز زودتر از موعد، تسویه شد و موردی نداریم كه یك ساعت، در موعد بازپرداخت، تاخیر افتاده باشد.
شبد*9122

سرخط اخبار اقتصاد