۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۳۳
کد خبر: 83250031
T T
۰ نفر
آمادگي بقاع متبركه گلستان براي اسكان سيل زدگان

گرگان - ايرنا - مديركل اوقاف و امور خيريه گلستان گفت كه بقاع متبركه شرق گلستان با همه ظرفيت آماده اسكان و واگذاري ديگر كمك ها به سيل زدگان اين منطقه است .

حجت‎الاسلام روح‎اله سليماني‎فرد روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از زمان آغاز بارش هاي شديد و بروز سيل در شرق استان تاكنون يك هزار و 370 پرس غذاي گرم بين سيل زدگان توزيع و 420 مسافر در سيل مانده و ساكنان بومي اين مناطق در بقاع متبركه اسكان اضطراري داده شدند.
وي گفت : امكان اسكان مسافرين در راه مانده و سيل زدگان شرق استان در بقاع متبركه و حسينيه ها منطقه مهيا شده و از همه ظرفيت براي رفع الام مردم استفاده خواهد شد.
گلستان داراي 123 بقعه متبركه با 180 امامزاده است كه حدود 20 بقعه داراي زيارتگاه، قدمگاه و سقاخانه بوده و سالانه و بويژه در ايام تعطيلات سال نو پذيراي زائران و گردشگراني از اقصي نقاط كشور هستند.
همجواري كوه، دريا، جنگل، دشت و مزارع سرسبز و طلايي به همراه آثار تاريخي فراوان و هواي مطلوب در آغاز بهار، گلستان را به مقصد بسياري از گردشگران كشور تبديل كرده و گذر زائران حرم امام رضا(ع)كه مسير تهران- گرگان- مشهد را انتخاب مي كنند نيز بر رونق گردشگري اين استان مرزي و شمالي افزوده است.
بارندگي هاي اخير در گلستان كه به مرز 300 ميلي متر رسيده تاكنون دو كشته و خسارات زيادي برجاي گذاشته است.
7333/3091

سرخط اخبار استان‌ها