۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۸
کد خبر: 83250010
T T
۰ نفر
استاندار: كردستان خانەی همە كردهای دنیاست

سنندج - ایرنا استاندار كردستان با تاكید بر برگزاری كنگرە مشاهیركرد در اردیبهشت سال آینده گفت: این استان خانەی همە كردهای دنیاست.

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری كردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه هماهنگی برگزاری كنگره مشاهیر كرد اظهار داشت: همه برنامه ریزی ها باید بر اساس زمانبندی مشخص و با هدف برگزاری كنگره در موعد مقرر باشد و كوتاهی در این زمینه قابل قبول نیست.
وی با بیان اینكه مسئولان استان بە دنبال برگزاری یك كنگرە آبرومند و بدون حاشیە هستند افزود: این كنگرە شروع كار است و انتظار می رود این كار در سالیان آینده نیز تداوم داشته باشد.
مرادنیا اضافه كرد: با توجه به جلسات و مذاكراتی كه انجام شده نظام و حاكمیت نیز از برگزاری این برنامه و دیگر برنامه های فرهنگی حمایت می كند.
وی با بیان اینكه برگزاری این كنگره فرصتی برای رفع برخی سو تفاهمات گذشته در استان است گفت: اعتقاد داریم كه كردها در هركجای جهان باشند ایرانی هستند و كردستان ایران را خانه خود می دانند.
به گزارش ایرنا، برنامه ریزی شده تا كنگره مشاهیر كُرد با حضور مشاهیر و چهره های شاخص بین المللی كُرد و مسئولان ارشد كشوری از جمله رئیس جمهوری برگزار شود.
این كنگره به منظور معرفی و شناساندن و برقراری همكاری های عملی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مشاهیر كُرد سراسر دنیا در سنندج برگزار می شود.
بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در این كنگره از 20 نفر از مشاهیر كُرد و پنج تن از مشاهیر غیر كُردی كه با آثار خود خدمتی به كُردها كرده اند، تجلیل خواهد شد.
3034

سرخط اخبار استان‌ها