جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دوچندان كرد

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: اجرایی شدن دستور رئیس جمهوری مبنی بر جاری شدن آب در زاینده رود، نشاط بهاری برای شهروندان و مسافران نوروزی در این استان را دو چندان كرده است.

دكتر روحانی رئیس جمهوری روز 12 اسفند امسال به وزارت نیرو دستور داد؛ ضمن در نظرگرفتن نیازهای زیست‌ محیطی، به گونه ‌ای برنامه ‌ریزی كند كه در ایام نوروز نسبت به رها‌سازی آب در زاینده رود اقدام كند.
به گزارش ایرنا، ' عباس رضایی ' روز چهارشنبه در مراسم آغاز به كار 45 توقفگاه امنیت و سلامت در جاده های اصفهان كه در یكی از این توقفگاهها واقع در آزادراه اصفهان - كاشان برگزار شد، افزود: به فضل الهی بارندگی های خوب موجب شد تا رئیس جمهوری برای افزایش شادابی شهروندان بویژه مسافران نوروزی دستور به بازگشایی دریچه های سد زاینده رود در نوروز 98 دهد.
وی زمان بازگشایی سد زاینده رود را بامداد دوشنبه هفته جاری اعلام و اضافه كرد: با جاری شدن آب زاینده رود، نشاط ، شادابی و فضای بهتری برای مردم و میهمانان نوروزی در استان مهیا شد.
استاندار اصفهان اظهارداشت: طی روزهای گذشته، دستگاههای اجرایی استان فعالیت های خود را برای میزبانی هرچه بهتر از مسافران نوروزی آغاز كردند و امیدواریم میهمانان نوروزی روزهای با نشاط و شادابی را در این شهر تاریخی سپری كنند.
وی با اشاره به اهمیت سفر در فرهنگ ایرانی و اسلامی اضافه كرد : سفر موجب رهایی انسان از گرفتاری های روحی، تقویت نشاط و امید به آینده همچنین تبادل افكار و دیدگاههای جوامع می شود و تقویت اقتصادی را به همراه دارد.
رضایی بیان كرد: وظیفه انسانی و اسلامی ماست كه زمینه سفری امن و سالم را برای هموطنان خود فراهم كنیم و در این راستا 45 ایستگاه امنیت و سلامت و هفت ستاد عشایری برای رفع خستگی و تقویت روحی رانندگان در جاده های استان ایجاد شده است.
وی بیان كرد : همچنین هفت ستاد سفر در ورودی های شهر اصفهان به میهمان نوروزی خدمات رسانی می كند.
استاندار اصفهان ادامه داد: با تلاش مدیران استان بویژه معاونت امور عمرانی استانداری، راه و شهر سازی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زمینه اسكان 400 هزار نفر در شبانه روز در شهر اصفهان فراهم شده است.
رضایی از رسانه ها به خاطر پوشش اخبار ستاد نوروزی استان اصفهان و اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران نوروزی قدردانی كرد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امنیت كشور را مرهون جان گذشتگی آنها دانست و به تشییع پیكر 27 شهید مدافع وطن و سه خلبان هوانیروز در 2 ماه گذشته اشاره كرد و گفت: این شهدا برای خدمت به هموطنان خود به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
عوامل گروهك تروریستی به اصطلاح جیش العدل وابسته به گروه القاعده، 24 بهمن امسال در یك اقدام كور تروریستی در جاده خاش - زاهدان محدوده روستای چانعلی یك دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران از لشكر امام حسین(ع) اصفهان را منفجر كردند كه در پی آن 27 نفر از نیروهای جان بر كف سپاه، شهید و 13 نفر دیگر زخمی شدند. پیكر این شهدا 27 بهمن در اصفهان تشییع و خاكسپاری شد.
همچنین پیكر سه شهید حادثه سقوط بالگرد هوانیروز اصفهان كه 13 اسفند برای انجام عملیات امدادرسانی به یك مادر باردار در مناطق دشوار دهدلی اردل واقع در استان چهار محال و بختیاری اعزام شده بودند، روز 16 اسفند در اصفهان تشییع و خاكسپاری شدند.
در تعطیلات نوروزی سال گذشته 2 میلیون و 500 هزار نفر به استان اصفهان سفر كردند و در ایام نوروز 98 به گفته مسوولان امر پیش می شود این رقم به بیش از سه میلیون افزایش خواهد یافت.
/6026/2093

سرخط اخبار استان‌ها