۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۱
کد خبر: 83250005
T T
۰ نفر
بازدید هوایی وزیر دفاع روسیه از سوریه

مسكو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه فیلمی از سفر وزیر دفاع این كشور به سوریه منتشر كرده است كه نشان می دهد سرگئی شایگو بازدید هوایی نیز از سوریه داشته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در این فیلم كه در فیس بوك وزارت دفاع روسیه منتشر شده، چند جنگنده سوخو-35 اس روسیه نیز دیده می شوند كه گویا درحال اسكورت وزیر دفاع این كشور در آسمان سوریه هستند.
در ادامه گزارش گفته می شود كه این جنگنده ها از پایگاه هوایی حمیمم روسیه در استان لاذقیه سوریه به پرواز درآمده اند.
شایگو در سفر غیرمنتظره خود به سوریه علاوه بر این كار، با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه نیز دیدار كرد و نامه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را به وی داد.
وزارت دفاع روسیه و كرملین تا این لحظه به محتوای نامه پوتین به اسد هیچ اشاره ای نكرده است اما از بخش اطلاع رسانی وزارت دفاع روسیه خبر رسیده است كه شایگو در جریان مذاكره با اسد با وی در خصوص مبارزه با تروریسم بین المللی در سوریه، مسائل مربوط به تامین امنیت در منطقه خاورمیانه و حل و فصل اوضاع سوریه در دوره پس از پایان مناقشه گفت وگو كرده است.
در این دیدار موضوع بازگشت داوطلبانه مهاجران سوری به كشور خود و ارائه كمك های انسان دوستانه به مردم سوریه نیز مطرح شده است.
رسانه های روسیه نیز گزارش داده اند كه شایگو به اسد گفته با حمایت روسیه موفقیت های قابل توجهی در مبارزه با تروریسم بین المللی و پایان دادن به اعمال آنها و جلوگیری از گسترش این پدیده در سوریه به دست آمده است.
اروپام*391*1346**

سرخط اخبار جهان