سلسله آماده استقبال از مسافران نوروزي شده است

خرم آباد- ايرنا- فرماندار سلسله با اشاره به انجام هماهنگي هاي لازم ستاد اجرايي خدمات سفرهاي نوروزي شهرستان، گفت: بهشت لرستان آماده استقبال از مسافران و گردشگران نوروزي است.

شريف خسروي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با اشاره به آب و هواي معتدل، طبيعت زيبا و بودن در مسير ارتباطي شهرهاي غربي، اظهار داشت: موقعيت منحصر به فرد شهرستان سلسله باعث شده كه همواره در فصول گردشگري، گردشگران بسياري از سراسر استان و كشور از اين شهرستان كوچك و خوش آب و هوا بازديد كنند.
وي با اشاره به برنامه هاي ستاد اجرايي خدمات سفرهاي نوروزي در شهرستان و انجام هماهنگي لازم به منظور خدمات رساني مطلوب به مسافران و گردشگران، عنوان كرد: شهرستان سلسله داراي بيش از 400 اثر تاريخي است كه تاكنون بيش از 220 اثر از آنها در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده اند.
خسروي خاطرنشان كرد: سلسله داراي تپه هاي باستاني، قلاع تاريخي، مناطق نمونه گردشگري و سرابها و چشمه هاي بي نظيري است كه در طول سال گردشگران بسياري از آنها بازديد مي كنند.
وي ادامه داد: از مهمترين اين آثار مي توان به تپه سلطان مشرق، تپه گريران، قلعه تاريخي مظفري، خانه رحتي، سراب زز و هنام و مناطق نمونه گردشگري كهمان، گلهو و كاكارضا اشاره كرد.
فرماندار سلسله با بيان اينكه صنايع دستي هر منطقه، نشاني از ذوق و هنر و همچنين سبك زندگي اهالي آن منطقه است، خاطرنشان كرد: در شهرستان سلسله بافت گليم از قدمتي ديرينه برخوردار است و گليم هاي دست بافته بسياري از بانوان شهرستان زينت بخش منازل بسياري از شهروندان است و همين امر باعث شده تا در ايام نوروز بازارچه فروش صنايع دستي و توليدات بانوان براي عرضه به مسافران و گردشگران در شهرستان داير شود.
وي با اشاره به تجهيز 6 مدرسه از مدارس شهرستان براي اسكان مسافران نوروزي، گفت: تمامي دستگاه هاي اجرايي شهرستان نهايت تلاش خود را به كار گرفته اند تا مسافراني كه قصد اسكان در شهرستان سلسله را دارند سفري خاطره انگيز و با خدمات دهي مطلوب را در شهرستان تجربه كنند.
7265/6060

سرخط اخبار استان‌ها