۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۵۵
کد خبر: 83249995
T T
۰ نفر
ترافیك در محورهای مواصلاتی قم پرحجم و روان است

قم - ایرنا - رئیس پلیس راه قم گفت: ترافیك در محورهای مواصلاتی این استان از جمله آزادراه تهران - قم، قم - كاشان و قم - اراك، پرحجم و روان است.

سرهنگ مختار پناهی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از صبح امروز شاهد ترافیك پرحجم و روان در محورهای اصلی مواصلاتی استان هستیم.
وی ادامه داد: ترافیك در سایر محورهای منتهی به استان نیمه سنگین و روان می باشد.
وی افزود: با توجه به اینكه برخی زائران از شهرهای اطراف قم برای شركت در آیین تحویل سال جدید به حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمكران مشرف می شوند، احتمال سنگین تر شدن ترافیك در محورهای منتهی به استان وجود دارد.
پناهی با بیان اینكه عوامل پلیس راه به منظور روان سازی ترافیك در سطح تمام محورهای استان حضور فعالی دارند، اظهار داشت: ماموران با هرگونه تخلف حادثه ساز بر اساس قانون به صورت جدی برخورد می كنند.
وی گفت: از رانندگان می خواهیم كه از سرعت و سبقت غیر مجاز و رانندگی با عجله و شتاب پرهیز كنند.
وی اضافه كرد: بستن كمربند ایمنی به عنوان عاملی مهم در كاهش آسیب های احتمالی ناشی از حوادث برای همه سرنشینان خودرو لازم است و طبق قانون باید تمام سرنشینان اقدام به بستن كمربند ایمنی نمایند.
استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است كه از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم – تهران به طول 130 كیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول 87 كیلومتر، جاده قدیم قم - كاشان، آزاد راه قم – كاشان به طول 104 كیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول 173 كیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراك به طول 136 كیلومتر اشاره كرد.
7404/ 1175