8000 كیلوگرم فرآورده های ناسالم غذایی در دماوند معدوم شد

تهران – ایرنا - رئیس اداره دامپزشكی شهرستان دماوند و پردیس گفت: 8 هزار و 770 كیلوگرم فرآورده های ناسالم خام دامی در سال 97، معدوم و از چرخه مصرف خارج شد.

سید علی امامی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا با اشاره به فعالیت های این نهاد در سال 97 در حوزه بهداشت عمومی و تامین امنیت، سلامت مواد غذایی و پروتئینی گفت: كارشناسان این اداره طی 6هزار و 140 مورد بازدید از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی، 8 هزار و 770 كیلوگرم فرآورده های ناسالم را معدوم و از چرخه مصرف خارج كردند.
وی افزود: در این راستا 30 فقره پرونده به مراجع قضایی ارسال و رسیدگی به آنها انجام شد.
این مقام مسئول ادامه داد: در راستای كنترل و پیشگیری از بیماری های طیور نیز اقداماتی از قبیل تشكیل كلاس های آموزشی پایش مداوم واحدهای پرورش طیور، تشدید اقدامات قرنطینه ای و واكسیناسیون صورت گرفت.
امامی با تاكید بر اینكه در هیچ یك از واحدهای صنعتی پرورش طیور بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است، اضافه كرد: در حوزه كنترل، پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی 729 هزار و 870 نوبت واكسیناسیون در خصوص جلوگیری از بیماری های تب برفكی، بروسلوز، شاربن، هاری، آبله و آنتروتوكسمی صورت گرفت.
رئیس اداره دامپزشكی شهرستان دماوند و پردیس در خصوص برنامه های مد نظر این نهاد در سال آینده تصریح كرد: علاوه بر وظایف ذاتی این نهاد در سال آینده شناسنامه دار كردن جمعیت دامی و پلاك دار كردن دامهای منطقه با همكاری جهاد كشاورزی شهرستان مد نظر قرار دارد.
تهرام/7246//6139

سرخط اخبار اقتصاد