۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۸
کد خبر: 83249980
T T
۰ نفر
جاده هاي كردستان پرترافيك است

سنندج - ايرنا - جانشين فرمانده پليس راه كردستان گفت: با توجه به افزايش سفرهاي نوروزي جاده هاي اين استان اكنون پرترافيك اما تردد در آنها روان است.

سرهنگ حميد عبدالملي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: روند افزايش ترافيك در جاده هاي اين استان از 2 روز گذشته افزايش يافته و هر روز نيز بر شدت آن اضافه مي شود.
وي اضافه كرد: وضعيت جوي كنوني در جاده هاي اصلي بين شهري استان بدون هيچ پديده اي جريان داده اما بيشتر در شب ها شاهد كولاك هاي سطح جاده اي و يخبندان در مناطق مرتفع و گردنه هاي استان هستيم.
وي با اشاره به اينكه با طي چند روز گذشته افزايش تردد در سطح جاده ها شاهد افزايش تصادفات هستيم افزود: بر عكس انتظار بيشتر تصادف ها در نقاطي كه احتمال افزايش سرعت وجود دارد رخ مي دهد و عمده علت آن عدم توانايي رانندگان در كنترل وسيله به علت سرعت بالا و انحراف به چپ خودرو است.

** بيش از يك ميليون تردد در جاده هاي كردستان ثبت شد
رئيس مركز مديريت راه هاي اداره كل راهداري، حمل و نقل جاده اي كردستان با اشاره به اينكه طرح نوروزي راهداراي از 25 اسفند سال جاري آغاز شده است گفت: از اين تاريخ تا ساعت 24 روز سه شنبه 28 اسفند يك ميليون و 30 هزار و 954 مورد تردد در جاده هاي استان به ثبت رسيده است.
دانش زندي افزود: در 24 ساعت گذشته منتهي به بامداد روز چهارشنبه نيز 280 هزار و 838 مورد تردد در جاده هاي استان به ثبت رسيده كه به نسبت روز گذشته خود از 3.85 درصد رشد برخوردار است.
وي گفت: در 28 اسفند بيش از 52 هزار دستگاه انواع خودرو وارد استان شده و 42 هزار و 302 دستگاه نيز از اين استان خارج شده است.
زندي همچنين از تردد يك هزار و 432 دستگاه اتوبوس مسافر بري در كردستان در 28 اسفند سال جاري خبر داد و اظهار داشت: روند افزايشي تعداد تردد ها حاكي از افزايش مسافرت ها و به مراتب آن افزايش ترافيك عبوري در جاده هاي استان است.
به گزارش ايرنا، 475 راهدار كردستان در طرح نوروزي به صورت آماده باش و 24 ساعت در خدمت مسافران و گردشگران هستند و اين طرح را از 25 اسفند سال جاري آغاز و تا 17 فروردين سال آينده ادامه مي دهند
در طرح زمستاني بيش از هشت هزار و 500 كيلومتر از راه هاي استان را شامل يك هزار و 900 كيلومتر در مسيرهاي بين شهري و 6 هزار و 600 كيلومتر در راه روستايي را تحت پوشش قرار داده اند.
استان كردستان در يك منطقه سرد و كوهستاني واقع شده و هر سال بارش باران در اين استان از اوايل پاييز شروع مي شود.
همچنين جاده هاي بين شهري اين استان داراي 38 گردنه برفگير و جاده هاي روستايي نيز داراي 66 گردنه برفگير است.
7349 / 3034

سرخط اخبار استان‌ها