۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۰۱
کد خبر: 83249960
T T
۰ نفر
بیش از 900 هزار مسافر نوروزی وارد مازندران شدند

ساری - ایرنا - معاون گردشگری اداره كل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت : تاكنون اقامت 926 هزار و 668 نفر شب اقامت مسافران نوروزی در استان ثبت شده است .

مهران حسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این كه این آمار از تاریخ 27 اسفند تاكنون ثبت شده است ، افزود : برغم شرایط جوی بارانی و سرد 2 روز اخیر، این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است .
وی با اشاره به اینكه بیشترین تعداد اقامت مسافران در این مدت مربوط به 28 اسفند بود ، ادامه داد : در این روز حدود 600 هزار نفر شب اقامت مسافر در اقامتگاههای مازندران به ثبت رسیده است .
معاون گردشگری مازندران گفت كه شهرهای بابلسر و نوشهر به ترتیب بیشترین حجم حضور و اقامت مسافران را تاكنون ثبت كرده اند .
وی افزود : نوروز سال 98 تمامی ظرفیت تاسیسات اقامتی رسمی در استان مازندران حدود 60 هزار نفر شب اقامت است كه نسبت به سال قبل 15 درصد افزایش دارد.
حسنی در تشریح وضعیت تاسیسات اقامتی گردشگری مازندران در شرایط حاضر هم گفت كه بر اساس گزارش ها ، استقبال خوبی از تاسیسات رسمی شده و تقریبا ظرفیت ها تا پایان تعطیلات رزرو یا تكمیل شد .
علاوه بر این به گفته او میزان تاسیسات اقامتی استان در مجموع با احتساب اقامتگاه های غیر رسمی شامل مجموعه های ویلایی ، پلاژ های دولتی ، تاسیسات ساحلی ، مدارس و دیگر تاسیسات، یك میلیون و 200 هزار نفر شب اقامت است كه نسبت به سال گذشته 30 درصد رشد داشت.
وی افزود : امسال علاوه بر تاسیسات رسمی مانند هتل ، متل و مهمانپذیر ، 200 باب خانه بوم گردی نیز میزبان مسافران نوروزی است كه نسبت به نوروز گذشته 2 برابر شده است.
حسنی تاكید كرد : پیش بینی می شود از فردا با صاف شدن هوای مازندران شاهد حضور بیشتر مسافران نوروزی به استان باشیم.
گفتنی است كه در نوروز 97 بیش از 15 میلیون نفر شب اقامت به مازندران ثبت شد.
7335/1899