۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۰۱
کد خبر: 83249959
T T
۰ نفر
ساعات پاياني سال و اوج خريد نوروزي در مشهد

مشهد- ايرنا- بازارها و خيابان هاي شهر زيارتي مشهد در ساعات پاياني سال جاري مملو از شور و شادي خريد نوروزي است و شهروندان تلاش مي كنند هر چه سريعتر هر آنچه از قلم انداخته اند خريداري كنند.

بازار دستفروشان در اين ساعات داغ است، گوشه و كنار خيابان ها بساط سبزه، تنگ ماهي قرمز و انواع سفره هفت سين نوروزي را پهن كرده و در تخفيف دادن و فروختن هر چه سريعتر اقلام از يكديگر سبقت مي گيرند.
از صبح امروز تاكنون هيچ مغازه اي در مشهد تعطيل نكرده و از آنجا كه لحظه به لحظه به تعداد مسافراني كه از راه هاي دور به مشهد مقدس مي آيند، افزوده مي شود تا زمان تحويل سال، چراغ مغازه را روشن نگه مي دارند.
در اين ساعات صنوف اطراف حرم مطهر رضوي بيشتر از ساير صنوف مشتري دارند، شيريني فروشي ها، آجيل فروشي ها، نانوايي ها، سالن هاي غذاخوري، ميوه فروشي ها و گل فروشي ها ركورد مشتري ها در اين بازار را شكسته اند.
بازرسان اصناف و تعزيرات حكومتي نيز از گوشه و كنار مراقب بازار هستند و براي رسيدگي به شكايات مردم، برخورد با گران فروشي يا كم فروشي و ديگر تخلفات آمادگي كامل دارند.
مدير بازرسي و نظارت بر اصناف خراسان رضوي روز چهارشنبه در اين باره به خبرنگار ايرنا گفت: امروز شمار خريداران در بازارهاي مشهد بويژه بازارها، مجتمع هاي تجاري و خيابان هاي اطراف حرم مطهر رضوي به اوج خود رسيده است.
امير دلداري افزود: به همين منظور هفت پايگاه ثابت و موقت نظارتي اصناف در شهر مشهد مستقر شده و 50 گروه بازرسي با كارشناسان اتحاديه هاي صنفي در پايگاه هاي ثابت و موقت بازرسي حضور دارند.
وي اظهار داشت: چهار پايگاه نظارتي اصناف در خيابان هاي اطراف حرم مطهر رضوي شامل ابتداي خيابان طبرسي، خيابان آيت الله بهجت، خيابان شيخ طوسي و ميدان شهدا و سه پايگاه ديگر در ميدان استقلال، ميدان بار سپاد و اتاق اصناف در بولوار شهيد صادقي از ساعت 9 صبح تا 21 در تمام ايام نوروز فعال است.
وي گفت: گروه هاي بازرسي اصناف، گشت هاي مشترك خود با اداره كل تعزيرات حكومتي، معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مشهد و اداره كل دامپزشكي را در سطح شهر آغاز كرده اند.
دلداري افزود: در اين ايام گروه هاي بازرسي اصناف در مسيرهاي حركت زائران شامل جاده هاي نيشابور -مشهد، سبزوار - مشهد، گناباد - مشهد و تربت جام - مشهد نيز مستقر شده اند و به تخلفات واحدهاي صنفي بين راهي رسيدگي مي كنند.
وي با بيان اينكه كمبودي از نظر مواد غذايي در بازار مشهد وجود ندارد اظهار داشت: گوشت منجمد مرغ و گوشت كشتار روز طرح تنظيم بازار در شهر توزيع شده و ديگر كالاهاي اساسي مردم نيز به حد كافي و با قيمت مصوب در بازار مشهد عرضه مي شود.
وي گفت: به نانوايي هاي اطراف حرم مطهر رضوي نيز سهميه آرد اختصاصي ويژه نوروز داده شده و مكلف شده اند تا پايان 16 فروردين ماه به صورت شبانه روزي فعاليت داشته باشند.
دلداري افزود: ميوه طرح تنظيم بازار شامل سيب و پرتقال نيز به حد كافي با قيمت مصوب در 127 واحد صنفي منتخب شهر در حال توزيع است.
وي اظهار داشت: طرح ويژه نظارتي نوروز 98 از بهمن ماه امسال در شهر مشهد آغاز شده و تا پايان 17 فروردين ماه سال آينده ادامه دارد.
وي گفت: از ابتداي اجراي اين طرح تاكنون 28 هزار و 500 فقره بازرسي از صنوف مختلف مشهد انجام شده و 2 هزار و 200 فرم تخلف اين واحدها به تعزيرات حكومتي ارسال شده است.
87 هزار و 918 واحد صنفي توليدي، توزيعي، خدماتي و خدمات فني در مشهد پروانه كسب دارند.
7489 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها