31 مسافر حادثه ديده در آذربايجان غربي امدادرساني شدند

اروميه - ايرنا - مديرعامل هلال احمر آذربايجان غربي گفت: در چهارمين روز طرح ملي امداد و نجات نوروزي 31 مسافر حادثه ديده در جاده هاي اين استان امدارساني شدند.

سعيد رهبر سوره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اجراي نوزدهمين طرح ايمني و سلامت نوروزي در آذريايجان غربي شروع شده و در قالب آن طي امروز به 9 مورد حوادث جاده اي و يك مورد حادثه مربوط به كوهستان امدادرساني شده است.
وي با اشاره به اينكه در اين حوادث 31 نفر حادثه ديده و 17 نفز مصدوم وجود داشت، ادامه داد: هفت نفر از مصدومان به مراكز درماني منتقل، 2 نفر به صورت سرپايي مداوا شدند و يك نفر نيز جان باخت.
وي با اعلام اينكه پنج نفر از مسافران اسكان اضطراري داده شدند، اظهار داشت: 158 نفر نيروي عملياتي، 29 دستگاه آمبولانس، 11 خودروي نجات و يك كمك دار در اين عمليات حضور داشتند.
وي گفت: همچنين هفت نفر از هموطنان كه در كوهستان هاي دره شهدا در جاده اروميه به اشنويه اقدام به حفاري گودالي تقريبا 30 متري كرده و دچار حادثه شده بودند، از نيروهاي امدادي درخواست كمك كردند.
مديرعامل جمعيت هلال اجمر آذربايجان غربي با اشاره به اينكه يك نفر از اين افراد حادثه ديده بلافاصله پس از سقوط در چاه جان باخته و نفر دوم از چاه خارج شده است، بيان كرد: در نهايت با يك كار تيمي مشترك بين هلال احمر و آتش نشاني فرد فوتي و مصدوم حادثه با ايجاد كارگاه نجات رها سازي و با نظارت نيروهاي انتظامي تحويل فوريت هاي پزشكي شدند.
به گزارش ايرنا طرح امداد و نجات نوروزي در 28 اسفندماه سال 1397 آغاز شد و تا 16 فروردين ماه 1398 با 32 پست ثابت و سيار و بيش از 2 هزار و 500 نفر از اعضاي داوطلب در آذربايجان غربي ادامه مي يابد.
9918/3072

سرخط اخبار استان‌ها