برنامه آمايش سرزمين آذربايجان غربي سال آينده اجرايي مي شود

اروميه - ايرنا - استاندار آذربايجان غربي گفت: برنامه آمايش سرزميني به عنوان چراغ راه توسعه استان آماده شده و از سال آينده اجرايي مي شود.

به گزارش ايرنا، محمد مهدي شهرياري روز چهارشنبه با حضور در جمع مديران و كارشناسان سازمان مديريت و برنامه ريزي آذربايجان غربي و قدرداني از تلاش هاي اين سازمان در يكسال گذشته، افزود: استان با وجود بهره مندي از ظرفيت هاي لازم براي توسعه پايدار و روند رو به رشد در سال هاي گذشته به دلايل متعدد هنوز به جايگاه واقعي خود دست نيافته است.
وي با تاكيد بر رعايت عدالت در توزيع اعتبارات ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه در برنامه ريزي ها مناطق محروم را در اولويت قرار دهد تا احساس تبعيض به وجود نيايد.
وي با تاكيد بر اينكه جذب سرمايه گذاري داخلي و خارجي در استان از رشد مناسبي برخوردار است، ابراز اميدواري كرد با ورود اين سرمايه ها به عرصه توليد، اشتغال پايدار در استان شكل گيرد.
استاندار آذربايجان غربي گفت: سازمان مديريت وبرنامه ريزي به عنوان مغز استان ايفاي نقش مي كند و مجري راهبري توسعه استان است.
به گزارش ايرنا، طرح آمايش سرزمين از جمله اسناد بالادستي است كه در راستاي شناسايي ظرفيت ها، قابليت ها و نيازهاي هر منطقه براي توسعه و شكوفايي تدوين مي شود و نقشه راه توسعه به شمار مي رود.
8137/3072

سرخط اخبار استان‌ها