۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۳۹
کد خبر: 83249943
T T
۰ نفر
فعاليت 22 ايستگاه نوروزي پليس در يزد آغاز شد

يزد- ايرنا - معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي يزد گفت: فعاليت 22 ايستگاه نوروزي پليس براي ارائه خدمات فرهنگي و سطح ارتقاي امنيت اجتماعي مسافران و ميهمانان نوروزي در مبادي ورودي اصلي استان آغاز شد و فعاليت‌ها تا پايان روز 13 فروردين 1398 ادامه دارد.

سرهنگ محمدرضا مزيدي عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين ايستگاه‌ها 40 هزار برگ هشدارهاي پليسي، نقشه استان و نشريه آموزشي توزيع مي‌شود.
وي ادامه داد: مشاوره موردنياز به مسافران در موضوع‌هاي فرهنگي ، اجتماعي، راهنمايي و هدايت ميهمانان براي سفري ايمن توأم با امنيت و آرامش ارائه مي‌شود.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي يزد گفت: تلفن 110 به‌صورت شبانه‌روز در خدمت مسافران است تا مسائل و مشكلات خود را مطرح كنند و در صورت نياز عملياتي مي‌شود.
به گفته مزيدي، همكاري مردم با پليس نقش مهمي در كاهش حوادث و پيشگيري از مشكلات و آسيب‌هاي اجتماعي دارد و ايستگاه‌هاي نوروزي در خدمت همگان است.
استان يزد افزون بر 6هزار اثر تاريخي و فرهنگي دارد كه از آن با عنوان نخستين شهر خشت خام و دومين شهر تاريخي جهان ياد مي‌شود.
اين شهر 743 هكتار بافت تاريخي دارد كه حريم آن پنج هزار هكتار وسعت دارد و يزد علاوه بر ثبت در فهرست آثار ملي، در 18 تيرماه 1396 در فهرست آثار سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ملل متحد(يونسكو) ثبت شد.
يزد در تعطيلات نوروزي مقصد بسياري از گردشگران و مسافران داخلي و خارجي است، پيش‌بيني شد كه 1.5ميليون نفر از بناهاي تاريخي و فرهنگي استان در ايام نوروز بازديد كنند.
روزانه حدود 400 هزار دستگاه خودرو در جاده‌هاي استان تردد مي‌كنند.
استان يزد 681 كيلومتر بزرگراه، 657 كيلومتر راه اصلي، 980 كيلومتر راه فرعي، 2هزار و 250 كيلومتر راه روستايي دارد كه از مجموع راه‌هاي آن هزار و 267 كيلومتر جزو راه‌هاي شرياني و ملي است.
يزد در بحث طول راه‌هاي شرياني رتبه 10 كشوري را دارد، ازلحاظ طول بزرگراه در جايگاه هشتم، طول راه اصلي در رتبه 14 ،‌ طول راه‌هاي فرعي در جايگاه 15 و طول راه روستايي رتبه 22كشوري رادار است.
7536/ 2047/

سرخط اخبار استان‌ها