۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۲۳
کد خبر: 83249929
T T
۰ نفر
اتحادیه اروپا گوگل را جریمه كرد

تهران - ایرنا - تارنمای شبكه خبری سی ان ان امروز (چهارشنبه) گزارش داد: اتحادیه اروپا غول فناوری آمریكایی 'گوگل' را به دلیل انحصارطلبی یك میلیارد و 700 میلیون دلار جریمه كرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای این شبكه آمریكایی، مارگارت وستاگر (Margrethe Vestager) كمیسر اروپا در امور رقابت های بازرگانی در بیانیه ای در این باره گفت: 'گوگل سلطه خود را بر تبلیغات آنلاین مستحكم كرده و با اعمال محدودیت های ضدرقابتی بر تارنماهای طرف سوم، خود را از فشار رقابتی حفظ می كند.'
سی ان ان افزود: این سومین بار است كه گوگل به دلیل جلوگیری از رقابت (آزاد)، از سوی اتحادیه اروپا به پرداخت جریمه میلیارد دلاری محكوم می شود.
در سه سال گذشته اروپا این شركت فعال درحوزه فناوری را در مجموع 9 میلیارد و 300 میلیون دلار جریمه كرده است.
كمیسیون اروپا در ژوئیه سال 2018 این شركت آمریكایی را به دلیل تحمیل برنامه های خود به تلفن های هوشمند كاربران و جلوگیری از قدرت نمایی رقبا به پرداخت جریمه ای 4 میلیارد و 900 میلیون دلاری محكوم كرد.
این كمیسیون در سال 2017 نیز گوگل را برای استفاده از موتور جستجوی خود برای هدایت مشتریان به سمت صفحات فروش مختص این شركت، دو میلیارد و700 میلیون دلار دیگر جریمه كرد.
به نقل از تارنمای سی ان ان، گوگل روز سه شنبه در پستی وبلاگی اعلام كرد كه در نظر دارد تا براساس بازخورد كمیسیون اروپا، تغییراتی را در خدمات خود ایجاد كند.
این شركت دوره آزمایشی ارائه قالب جدیدی را كلید زده است كه پیوند مستقیم به سایت های مقایسه خرید را در اختیار كاربران قرار می دهد و به كاربران نرم افزار اندروید در اروپا این امكان را می دهد تا مرورگر دلخواه خود را انتخاب كنند.
اروپام**9418**1663**

سرخط اخبار جهان