۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۲۱
کد خبر: 83249927
T T
۰ نفر
اسفراین به استقبال نوروز رفت

بجنورد- ایرنا- دبیر ستاد خدمات سفر اسفراین از اقامت 100مسافر نوروزی در سه روز منتهی به تعطیلات سال جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: میزان استقبال مسافران در آستانه نوروز 98، نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد رشد دارد.

محمد محمدی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمهیدات این ستاد برای استقبال از مسافران نوروزی اظهار داشت: اجرای نوروزگاه در سه نقطه شامل یك خانه تاریخی با قدمت 100ساله در میدان بسیج شهر اسفراین، شهر تاریخی 'بلقیس' و روستای تاریخی و نمونه گردشگری ' رویین' در ایام تعطیلات نوروزو برای بازدید شهروندان و مسافران نوروزی برپاست.
وی افزود: در نوروزگاه ها برنامه های متنوع فرهنگی، موسیقی سنتی ومحلی، نمایشگاه صنایع دستی و معرفی جاذبه های گردشگری برگزار می شود.
دبیر ستاد خدمات سفر اسفراین گفت: 11 اقامتگاه بوم گردی در مناطق گردشگری رویین، دره میلانلو ، بام ، نوده بام، ایرج ، حسن آباد چنارسوخته و 5 خانه مسافر و 3 مدرسه در شهر اسفراین برای اقامت و اسكان مسافران نوروزی با ظرفیت 450 نفر مهیا شده است.
محمدی افزود: 3 سفره خانه سنتی، 2 كمپ گردشگری و 4 دفتر خدمات گردشگری در این شهرستان آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی است.
وی گفت: در وروردی های شهرستان چادرهای اطلاع رسانی و امدادی هلال احمرو اورژانس شهرستان برای راهنماییو خدمات به مسافر برپاست.
شهرستان 120هزار نفری اسفراین در 60كیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد و از سه مسیر میامی – جاجرم ، بجنورد - اسفراین و سبزوار- اسفراین می توان به شهرستان سفر كرد .
7189 / 6042

سرخط اخبار استان‌ها