۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۰۸
کد خبر: 83249921
T T
۰ نفر
60 المان نوروزي در سبزوار نصب شد

سبزوار- ايرنا- شهردار سبزوار گفت: در اجراي طرح استقبال از بهار 60 المان ويژه نوروز در ميادين و بوستان هاي اين شهر نصب شده است.

علي كوشكي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: المان هاي نوروزي با محتواي مذهبي و فرهنگي طراحي شده و اغلب يادآور آداب و رسوم گذشته مردم شهر سبزوار است.
وي با بيان اينكه سبزوار در مسير زائران حضرت علي‌ بن موسي‌ الرضا (ع) و گردشگران نوروزي قرار دارد اظهار داشت: نصب المان هاي نوروزي فضاي شاد براي شهروندان و زائران فراهم مي كند.
وي با اشاره به اقدامات عمراني شهرداري در سالجاري نيز گفت: براي آساني رفت و آمد و رفاه شهروندان و رونق بافت قديمي شهر سبزوار 18 خيابان اصلي اين شهر با حدود 70 هزار مترمربع مساحت پس از تملك، بازگشايي و بهسازي شد.
كوشكي افزود: بزرگراه ابريشم به طول هشت كيلومتر مسير رفت و برگشت، در يك اقدام جهادي با هزينه 55 ميليارد ريال در سالجاري به بهره برداري رسيد.
وي اظهار داشت: امسال 30 كيلومتر خيابان و بزرگراه در سبزوار احداث شده كه نقش مهمي در كاهش ترافيك و تسهيل در تردد داشته است.
وي با اشاره به جمع آوري پسماند شهر سبزوار نيز گفت: با خريد 2 دستگاه سيمي تريلر با هزينه 15 ميليارد ريال براي جمع آوري، دفن و انتقال زباله ها روزانه 500 ميليون ريال در هزينه هاي شهرداري سبزوار صرفه جويي شده است.
كوشكي ادامه داد: در ماه جاري 18 طرح عمراني، ترافيكي، خدماتي و فرهنگي شهرداري سبزوار با هزينه 420 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.
وي افزود: آغاز احداث باغ موزه دفاع مقدس به مساحت 20 هزار متر مربع، تكميل و راه ‌اندازي سوله مديريت بحران و راه اندازي مركز شماره 2 معاينه فني شريعتي از جمله طرح هاي شهرداري سبزوار است كه تكميل يا در مرحله اجرا قرار دارد.
گستره شهر سبزوار در 230 كيلومتري غرب مشهد سه هزار و 754 هكتار و جمعيت آن حدود 250 هزار نفر است.
8145/7495 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها