پياده محور كردن مسيرها بها دادن به هدف انسان محوري است

تبريز - ايرنا - استاندار آذربايجان شرقي پياده محور كردن مسيرها را بها دادن به هدف انسان محوري دانست و گفت: مركز شهرها بطور معمول به عنوان موزه شهر در نظر گرفته مي شود و از ورود خودرو به آن بخش جلوگيري مي كنند.

محمدرضا پورمحمدي در آيين افتتاح خيابان و پياده راه ارك با تشكر از اقدام شهرداري تبريز در تكميل اين پروژه ، گفت: مركز شهر يكي از مناطق پر ازدحام است و براي آرام سازي آن بايد اقدامات لازم انجام شود.
وي با بيان اينكه در مركز شهر بيشترين تردد به صورت پياده روي است، گفت: افتتاح پياده راه ارك بايد يك شروع براي پياده محوري در مركز شهر باشد.
وي اظهار داشت: وجود مسير امن براي تردد شهروندان و تشويق آنان به پياده روي به عنوان يك ورزش بايد يك هدف براي شهرداري باشد.
پورمحمدي با تاكيد بر اجراي اصل شهر آهسته كه از مفاهيم شهرسازي به شمار مي رود، گفت: تفكر شهر آهسته در واقع آرام سازي و آرامش بخشي به شهر است و بايد براي اين منظور مبلمان شهري مناسب در اين نوع مسيرها وجود داشته باشد تا شهروندان در اين مسير استراحت كنند.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي هم با بيان اينكه اجراي سريع پروژه نشان مي دهد كه خواستن توانستن است و اگر انسان بخواهد كاري را انجام دهد حتما مي تواند گفت: اين مسيرگشايي موجب رضايتمندي اصناف و كسبه خيابان ارك شده است.
حجت الاسلام آل هاشم با بيان اينكه پياده راهي كه براي اين خيابان در نظر گرفته شده موجب تشويق شهروندان به پياده روي مي شود، اظهار داشت: امسال محوطه ارك نيز توسط بنياد مصلي و بدون كمك گرفتن از نهادها سنگ فرش شده است.
وي ادامه داد: تنها بخشي از محوطه مصلي در گذشته براي اجراي يك پروژه خاك برداري شده و ناقص مانده، كه تصوير مناسبي ندارد و بايد اين محوطه توسط اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سريعا تعيين تكليف شود تا همسان با ديگر بخش هاي محوطه ارك سنگ فرش شده و در اختيار شهروندان قرار گيرد.
امام جمعه تبريز در بخش ديگري از سخنانش به آغاز سال جديد اشاره كرد و گفت: بايد همگي تلاش كنيم تا در سال جديد با مهرباني كار كنيم و جامعه مملو از مهرباني باشد.
نماينده ولي فقيه در استان با تبريك سالروز ولادت حضرت علي(ع) و روز پدر در اين مراسم تاكيد كرد: براي قدرداني از جايگاه پدر بايد اقدام عملي انجام دهيم.
شهردار تبريز هم گفت: از روزي كه تيم جديد شهرداري كار خود را آغاز كرده است انسان محوري در تمام پروژه ها را هدف خود قرار داده است.
ايرج شهين باهر اعلام كرد: پس از پياده راه ارك، چند مسير ديگر در سال آينده پس از طي مراحل قانوني به پياده راه تبديل مي شود.
وي ادامه داد: تمام كارهاي شهرداري براي انسانهاست و از همين رو بايد اولويت در تردد هم با انسان ها باشد.
شهردار تبريز با بيان اينكه امروز با حضور نماينده ولي فقيه در استان و استاندار آذربايجان شرقي فضاي همدلي و كاركردن نسبت به گذشته بيشتر فراهم شده است، گفت: هيچ بهانه اي از مديران براي اينكه كار نكنند قابل قبول نيست.
شهين باهر با تبريك ولادت امام علي(ع) و آغاز سال جديد به شهروندان گفت: خروجي همدلي در مجموعه هاي مختلف شهرداري تبريز، پروژه هايي بود كه امسال تقديم شهروندان شد و در سال ۹۸ نيز اقدامات و پروژه هاي بزرگتري اجرا مي كنيم.
3071

سرخط اخبار استان‌ها