۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۵۷
کد خبر: 83249914
T T
۰ نفر
قطارشهري مشهد تا ساعت سه بامداد فعال است

مشهد- ايرنا- مدير عامل شركت بهره برداري قطارشهري مشهد گفت: سرويس دهي اين ناوگان روز 29 اسفند از ساعت هفت صبح آغاز شده و تا ساعت سه بامداد روز پنجشنبه اول فروردين ادامه دارد.

وحيد مبين مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به اينكه هنگام تحويل سال حوالي ساعت يك بامداد روز پنجشنبه است و خيل عظيم زائران و مجاوران مشتاق حضور در بارگاه منور رضوي در اين لحظه هستند لذا سرويس دهي اين ناوگان امروز به صورت يكسره تا ساعت سه بامداد فردا ادامه خواهد داشت.
وي اظهار داشت: در صورت نياز سرفاصله زماني قطارها هم از 10 دقيقه به چهار دقيقه كاهش خواهد يافت.
وي گفت: براي تسهيل انتقال زائران و مجاوران به حرم مطهر رضوي و حضور آنان در سخنراني رهبر معظم انقلاب در اول فروردين ماه نيز سرفاصله زماني رسيدن قطارها به ايستگاه از 10 دقيقه به چهار دقيقه كاهش مي يابد.
خط يكم قطارشهري مشهد به طول 19 كيلومتر از پايانه غدير نخريسي تا وكيل آباد اسفند 1389 به بهره برداري رسيد و هم اكنون روزانه بطور ميانگين 170 هزار نفر در اين مسير جا به جا مي شوند.
مسير توسعه 4.5 كيلومتري اين خط نيز از ايستگاه غدير تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 94 به بهره برداري رسيد.
عمليات حفاري 14.5 كيلومتر خط دوم قطار شهري مشهد نيز از منطقه رضاشهر به سوي منطقه طبرسي شمالي، پانزدهم بهمن 94 به پايان رسيد و اسفند سال 95 مرحله نخست اين خط به طول هشت كيلومتر بهره برداري شد.
اواخر اسفند ماه پارسال نيز با بهره برداري از 2 كيلومتر ديگر از مسير اين خط، ايستگاههاي سعدي و شريعتي به صورت آزمايشي به بهره برداري رسيد و در سفر ارديبهشت ماه رئيس جمهوري به مشهد اين خط به خط يكم در ايستگاه شريعتي متصل شد.
7505/ 6053

سرخط اخبار استان‌ها