۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۵۴
کد خبر: 83249912
T T
۰ نفر
احتمال یخ زدگی جاده های كوهستانی وجود دارد

تهران- ایرنا- سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در اطلاعیه ای از احتمال ایجاد اخلال در ترافیك محورهای شمالی كشور به دلیل مداخلات جوی و یخ زدگی راه های استان‌های البرز، مازندران، سمنان و گلستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با انتشار اطلاعیه‌ای از احتمال اختلال در رفت‌ و آمد در برخی مسیرهای كشور در روز پنجشنبه (اول فروردین) به دلیل مداخلات جوی خبر داد.
در این اطلاعیه آمده است: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در روز پنجشنبه در استانهای گلستان، شرق مازندران و از بعدازظهر در استانهای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به سبب بارش باران شدید، سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها و درمناطق سردسیر، ارتفاعات و جاده های كوهستانی بارش برف و مه آلودگی، اختلال در آمدورفت این مناطق پیش بینی می شود.
بر این اساس، با توجه به كاهش دما در صبح روز جمعه (دوم فروردین) در جاده های كوهستانی البرز و در استان های مازندران، سمنان و گلستان یخبندان رخ می دهد. این شرایط در مناطق سردسیر و جاده های كوهستانی استانهای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی در روز جمعه و صبح شنبه (سوم فروردین) پیش بینی می شود.
این اطلاعیه می‌افزاید: از این رو به سازمانها و ارگان های ذیربط توصیه شده است تمهیدات لازم برای كاهش خسارات احتمالی به سبب بارش برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد جاده ای بویژه گردنه های كوهستانی این مناطق به عمل آونرد.
همچنین به مسافران توصیه شده است با تجهیزات ایمنی كامل سفر كنند و از اسكان در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها بپرهیزند.
اقتصام*2025