11 واحد نانوايي غيربهداشتي در گيلان بسته شد

رشت - ايرنا- از ابتداي اجراي طرح سلامت نوروزي در گيلان بيستم اسفندماه جاري تاكنون، 11 واحد نانوايي در اين استان به دليل تخلف بهداشتي تعطيل شد.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان گيلان عصر روز چهارشنبه در اين باره به خبرنگار ايرنا، گفت: 11 واحد نانوايي به علت عدم رعايت موازين بهداشتي و استفاده از افزودني هاي غيرمجاز در فرآيند پخت نان پلمپ شد.
محمد عباسي با بيان اين كه اين تعداد واحدهاي نانوايي در شهرستان هاي شفت، تالش، رضوانشهر، فومن و لاهيجان پلمپ شده ، افزود: دانشگاه علوم پزشكي در رابطه با سلامتي و بهداشت مواد غذايي كه با سلامت مردم ارتباط مستقيم دارد، هيچ گونه مماشاني با كسي ندارد.
وي از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلفات بهداشتي موضوع را از طريق سامانه 190 اطلاع دهند تا بر اساس مقررات با متخلفان برخورد شود.
برنامه سلامت نوروزي با اولويت نظارت بر مراكز و اماكن حساس و نظارت بر سامانه هاي آبرساني (معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني ) از بيستم اسفندماه جاري همزمان با سراسر كشور در استان گيلان به اجرا درآمد و تا بيستم فروردين ادامه دارد.
7286 /6030

سرخط اخبار استان‌ها