طرح امداد نوروزي هلال احمر در محور آستارا-اردبيل آغاز شد

آستارا - ايرنا - رئيس جمعيت هلال احمر آستارا از آغاز طرح امداد و نجات نوروزي امدادگران در گردنه حيران محور آستارا - اردبيل با هدف امداد رساني به حادثه ديدگان احتمالي خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا؛ حسين خورشيدي روز چهارشنبه در پايگاه ايمني و سلامت ميدان گاز آستارا گفت: خدمات نوروزي هلال احمر در ميدان گاز و منطقه صيادلر محور آستارا - اردبيل با فعاليت 50 امدادگر در يك پايگاه ثابت و يك پايگاه سيار شبانه روزي تا 15 فروردين ادامه دارد.
وي اظهار داشت: چهار دستگاه خودروي آمبولانس، امداد و نجات و پشتيبان از امكانات اين طرح است و امدادگران به ارائه كمك هاي اوليه، رهاسازي مصدوم از صحنه حادثه و انتقال به مراكز درماني اقدام خواهند كرد.
وي ادامه داد: جمعيت هلال احمر آستارا از آمادگي تغذيه و اسكان اضطراري مسافران برخوردار است و در صورت نياز از مساجد و مدارس روستاهاي حيران، بهارستان، گيلده و سيج استفاده خواهد شد.
خورشيدي خاطرنشان كرد: شهروندان و مسافران، در حوادث جاده اي با شماره 112 نداي امداد آستارا تماس گرفته و از خدمات امداد و نجات بهره مند شوند.
وي افزود: توزيع 15 هزار نسخه نقشه راهنما و كنترل فشار و قند خون، پانسمان و برپايي خيمه نماز از خدمات نوروزي هلال احمر است.
حسن رستم زاد فرماندار آستارا نيز در اين آئين گفت: سرعت عمل و برخورد ملايم امدادگران با حادثه ديدگان ضروري است و با توجه به كثرت حوادث، نيروهاي داوطلب هلال احمر در كنترل و مديريت بحران هاي احتمالي همكاري كنند.
شهرستان مرزي بندر آستارا در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و مركز آن با ميزباني چند ميليون مسافر در سال، جزو 20 شهر گردشگرپذير ايران است.
7105 / 7124 /6030