آيين عمامه گذاري طلاب در قم برگزار شد

قم - ايرنا - آيين جشن سالروز ميلاد مولاي متقيان، امام علي(ع) و عمامه گذاري طلاب، روز چهارشنبه در بيوت و دفاتر مراجع عظام تقليد در قم برگزار شد.

به گزارش ايرنا از مركز خبر حوزه، بر اساس سنتي ديرينه جمعي از طلاب جوان در سالروز ولادت اميرمومنان به دست مراجع تقليد ملبس به لباس مقدس روحانيت شدند.
بيوت و دفاتر حضرات آيات مراجع تقليد، حسين نوري همداني، لطف الله صافي گلپايگاني، حسين وحيد خراساني، ناصر مكارم شيرازي، سيد موسي شبيري زنجاني، جعفر سبحاني، عبدالله جوادي آملي و سيد محمدعلي علوي گرگاني ميزبان طلاب و ساير قشرهاي مردم بودند.
سخنرانان در اين آيين ها با اشاره به فضائل و مناقب مولاي متقيان به فيوضات ماه رجب پرداختند و بر تمسك به قرآن و عترت براي سعادتمندي و حل مشكلات اسلام تاكيد كردند و مداحان اهل بيت(ع) نيز به مداحي و مولودي خواني پرداختند.
در سالروز ميلاد مولي الموحدين، امام علي(ع) شهر مقدس قم طي ديشب و امروز يكپارچه غرق در نور و سرور است و مجالس جشن و مولودي خواني به مناسبت اين روز خجسته و مبارك در اماكن مذهبي اين شهر از جمله حرم كريمه اهل بيت(س)، مسجد مقدس جمكران، بقاع متبرك امامزادگان و دفتر رهبر معظم انقلاب، با حضور ارادتمندان و شيفتگان آن امام همام برپاست.
حضرت علي(ع) نخستين پيشواي شيعيان در سيزده رجب سال سي‌ام عام الفيل و 23 سال پيش از هجرت پيامبر(ص) در خانه خدا و از مادري به نام فاطمه بنت اسد ديده به جهان گشود.
1175 /

سرخط اخبار استان‌ها