اولين مسافران نوروزي نيشابور مورد استقبال قرار گرفتند

مشهد- ايرنا- اولين مسافران نوروزي نيشابور روز چهارشنبه با حضور فرماندار، شهردار و جمعي از مسئولان اين شهرستان با اهداي شاخه گل و هدايا مورد استقبال قرار گرفتند.

رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيشابور در اين مراسم گفت: در ايام نوروز با همكاري شهرداري اين شهر طرح بازديد رايگان از بزرگترين شهر موزه كشور اجرايي شده است.
محمد اسماعيل اعتمادي افزود: از امروز تا 12 فروردين 98 گردشگران و علاقه مندان به تاريخ و فرهنگ ديار عطار و خيام با ثبت نام در سامانه tourism.neyshabur.ir مي توانند از امكانات تور يك روزه بازديد از جاذبه هاي گردشگري و فرهنگي نيشابور بهره مند شوند.
وي اظهار داشت: نيشابور با دارا بودن بيش از 500 اثر و محوطه تاريخي كه 115 اثر از اين تعداد در فهرست آثار ملي ثبت شده است يكي از هدف هاي اصلي پژوهشگران و گردشگران داخلي و خارجي است.
وي گفت: در ايام نوروز هر سال شهر مشهد پذيراي حدود 20 ميليون زائر و گردشگر داخلي و خارجي است كه بيشترين تعداد آنان از مسير نيشابور وارد مشهد مي شوند ولي سهم نيشابور از اين تعداد مسافر به يك ميليون نفر هم نمي رسد كه اين امر نيازمند توجه و برنامه ريزي بيشتر است.
اعتمادي افزود: زيرساختهاي لازم براي اقامت گردشگران در نيشابور فراهم شده و در حال حاضر اين شهرستان داراي سه هتل، سه هتل آپارتمان و چهار اقامتگاه بومگردي است.
مركز شهرستان 450 هزار نفري نيشابور در 127 كيلومتري غرب مشهد واقع است.
9869 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها