۲۹ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۳۰
کد خبر: 83249898
T T
۰ نفر
قطعي آب در شهر آستارا مقطعي است

آستارا - ايرنا - مدير شركت آب و فاضلاب شهري آستارا گفت: افت فشار و قطعي آب در چند نقطه اين شهر به علت افزايش مصرف همزمان خانوارها براي شست و شوي اسباب و اثاثيه در آخر سال تا ساعاتي ديگر برطرف خواهد شد.

علي رضا ملكي نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: متاسفانه با وجود هشدارها و اطلاع رساني ها، موكول شدن شست و شو و نظافت منزل به پايان سال، موجب كاهش آب در شبكه توزيع شده است.
وي افزود: مشكلي در تامين و انتقال آب شهري وجود ندارد و تصفيه خانه بهارستان فعال است و كاهش فشار و قطعي مقطعي آب، با رعايت مصرف و تقويت شبكه توزيع برطرف خواهد شد.
مدير شركت آب و فاضلاب شهري آستارا از شهروندان خواست براي حفظ فشار آب، قبل از نصب پمپ به خط انتقال، مخزن كوچك آب تعبيه كرده و از استفاده آب شرب در آبياري مزارع و شستشوي خودرو، مغازه و حياط خودداري كنند.
شهر گردشگرپذير آستارا علاوه بر حدود 55 هزار نفر جمعيت، ميزبان جمعيت شناوري از گردشگران و مسافران داخلي و خارجي به ويژه در ايام نوروز و فصل تابستان است.
آب آستارا از رودخانه بهارستان تامين مي شود و مسئولان براي تامين آب مورد نياز اين شهر با دورنماي سال هاي آينده، براي جذب اعتبار و انتقال آب از رودخانه آق چاي به تصفيه خانه بهارستان تلاش مي كنند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7124 /6030

سرخط اخبار استان‌ها