400 مسافر در راه مانده در شهرستان بستان آباد اسكان یافتند

تبریز-ایرنا -فرماندار شهرستان بستان آباد از اسكان بیش از 400 نفر مسافر گرفتار در كولاك شب گذشته در این شهرستان خبر داد.

سید علی موسوی روز چهارشنبه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه این تعداد مسافر در مدارس، مساجد، مهمانسراها و در خانه های روستایی اسكان موقت داده شدندف افزود: با برنامه ریز های انجام شده و با آمادگی هایی كه از قبل داشتیم مشكل خاصی در این شهرستان در مورد اسكان مسافران گزارش نشده است.
وی از امداد رسانی به بیش از 300 دستگاه ماشین های مسافران گرفتار شده در كولاك برف خبر داد و افزود: در راه های اصلی این شهرستان دستگاه های سبك و سنگین و انواع جرثقیل برای حمل ماشین های نیاز به كمك رسانی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: بارش های اخیر برف و باران در این شهرستان در سال جاری بی سابقه بوده و بیش از 80 درصد راههای روستایی را بسته است كه با تلاش گروه های راهداری در حال مسیرگشایی هستیم.
فرماندار شهرستان بستان آباد با بیان اینكه بیش از 40 دستگاه ماشین آلات سبك و سنگین در سه راهدارخانه شهرستان از دیروز به صورت مستمر در جاده ها در حال مسیر گشایی هستند، افزود: تمامی راه های اصلی در حوزه استحفاظی این شهرستان باز بوده و رفت و آمد در آنها جریان دارد.
وی اظهارداشت: از زمان آغاز بارش های اخیر برف و باران در این شهرستان، مدیریت ستاد بحران با هماهنگی دستگاه های امدادی و انتظامی به صورت مستمر در مسیرهای اصلی و فرعی مستقر بوده و هماهنگی های لازم را نسبت به امداد و نجات مسافران گرفتار در كولاك و برف انجام می دهد.
/3071/7239

سرخط اخبار استان‌ها