مردی كه مسلمانان را در آمریكا به قتل تهدید كرده بود، بازداشت شد

تهران-ایرنا- به دنبال حملات تروریستی در دو مسجد نیوزیلند، پلیس ایالت آریزونا در آمریكا، مردی را كه اقدام به ارعاب مسلمانان و تهدید یك امام مسجد به قتل كرده بود، بازداشت كرد.

شبكه خبری سی ان ان، روز چهارشنبه به نقل از پلیس آمریكا گزارش داد كه مردی در شهر فینیكس در ایالت آریزونا وارد مسجدی شد و در حال پرسه زدن داخل آن بود. وقتی امام مسجد درباره رفتار غیرعادی او سوال كرد، مرد با گذاشتن دست بر روی گلویش به نشانه بریدن، امام مسجد را به قتل تهدید كرد.
سی ان ان افزود كه این حادثه روز شنبه تنها یك روز پس از دو حمله تروریستی در مساجد نیوزیلند رخ داد كه منجر به كشته شدن 50 مسلمان شد.
پلیس آریزونا اعلام كرد كه 'نوئل توماس بچت' 40 ساله به اتهام ایجاد ارعاب و وحشت و تهدید به قتل و داشتن رفتار غیرعادی و تعدی به حقوق دیگران بازداشت شد.
قرار است وی روز دوشنبه آتی در دادگاه حاضر شود.
روزنامه القدس العربی به نقل از سی ان ان افزود: پلیس فینیكس درباره جزئیات این حادثه گفت كه متهم اطراف مركز اسلامی آریزونا به بهانه آشنایی بیشتر با اسلام پرسه می زد. مسلمانان از او خواستند كه برای گفت و گو بنشیند اما او با بی توجهی شروع به پرسه زدن داخل مركز كرد و وارد اتاقی شد كه ورود دیگران به آن ممنوع بود.
این متهم سوالاتی درباره مسجد از امام مسجد كرد و زمانی كه مسئول مسجد دلیل این سوالات را پرسید، به نشانه قتل با دست به گلویش اشاره كرد.
این در حالی است كه نمازگزاران مسلمان روز جمعه گذشته در جریان برگزاری نماز جمعه در دو مسجد 'نور' و 'لینوود' شهر كراست‌ چرچ نیوزیلند مورد حمله تروریستی مسلحانه قرار گرفتند كه طی آنها 50 نفر كشته و دهها نفر نیز زخمی شدند.
متهم اصلی این حمله 'برنتون هریسون تَرنت' 28ساله اهل استرالیا معرفی شده است كه پیشتر بارها درصفحات مجازی خود از حضور مهاجران مسلمان در 'سرزمین های اروپایی' ابراز خشم كرده بود.
پیكرهای نخستین گروه از قربانیان فاجعه تروریستی نیوزیلند امروز چهارشنبه با حضور صدها نفر از مسلمانان نیوزیلند و استرالیا و مردم این كشور در گورستان شهر كرایست چرچ به خاك سپرده شد.
خاورم**9329**1663**

سرخط اخبار جهان