سیل، ارتباط 15 روستای مانه و سملقان را قطع كرد

بجنورد-ایرنا- مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: جاری شدن سیلاب سبب قطع راه ارتباطی 15 روستا در شهرستان مانه و سملقان شده است.

جواد نظری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روستاهایی كه دچار مشكل شده اند در دهستان شیرین سو شهرستان مانه و سملقان هستند.
وی با اشاره به خسارت های سیل در شهرستان مانه و سملقان افزود: نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور اعضا تشكیل شده است و تلاش داریم تا اقلام امدادی به این روستاییان برسد.
وی با اشاره به اینكه انتقال اقلام امدادی هلال احمر به علت شدت سیلاب و عدم امكان عبور از عرضه رودخانه با مشكل روبه رو است گفت: منتظر بودیم سیلاب فروكش كند اما برای سرعت دادن به توزیع اقلام، درخواست تامین یك فروند بالگرد از خراسان رضوی كرده ایم.
مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی افزود: امید می رود با تامین بالگرد، توزیع اقلام به سیل زدگان سرعت گیرد.
فرماندار شهرستان مانه و سملقان هم گفت: ارتباط راه 15 روستا از دو روز گذشته قطع شده است.
محمود رضا معموری اظهار داشت: اكنون و با فروكش كردن نسبی سیل، اقلام امدادی با تعدادی كامیونت و با كمك لودر از یكی از مسیرهای سیلابی عبور داده شد.
وی افزود: عبور عرضی خودروها از رودخانه با مشكل روبه رو است.
به گزارش ایرنا، جاری شدن سیلاب در شهرستان مانه و سملقان و راز و جرگلان، سبب وارد شدن خسارت به منازل روستاییان و اماكن نگهداری دام شده است و شماری از دام سبك و سنگین هم تلف شده است.
به گزارش ایرنا، ورود یك سامانه بارشی به خراسان شمالی از یكشنبه شب این استان را تحت تاثیر قرار داده كه این سامانه تا چهارشنبه شب با بارش برف و باران بر این استان حكمفرما خواهد بود.
7185/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها